Instagram’ın Hikayeler Kısmına Portre Modu Geliyor

Akıllı telefonlarda çok sevilen kamera modlarından biri olan portre modu, artık Instagram hikayelerinde de oldukça sık kullanılacak bir mod olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Snapchat’in hikayeler özelliği, Instagram’a geldiğinden beri Snapchat’i kullanan kişi sayısı azaldı. Herkes, Instagram’a yoğunlaşmaya başladı. Bu nedenle Instagram sürekli olarak kendini yeniliyor. Farklı farklı özellikler ile kullanıcıyı kendine çekiyor. Portre modunu siz ne kadar seviyorsunuz ve bu özelliğin akıllı telefonlarda 2017’den beri çok yaygın ve sevilen bir özellik olarak kullanıldığını biliyor musunuz?

Hepimizin bildiği gibi şu anda Instagram Hikaye kısmına sadece dikey fotoğraflar yüklenebiliyor. Her ne kadar çok sevdiğimiz yatay fotoğrafları paylaşamayınca sinir olup kızsak da Hikayeler özelliğini kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Bu nedenle henüz portre modunu kullanmak çok zor görünüyor. Uygulamanın android versiyonu için çekirdek dosyalarını ayrıştıran yazılımcılar, binlerce dosya arasından “portrait_shutter_icon.png” başlıklı simgeye ulaştılar. Ancak bunun aktif olmayan, fakat uygulama kodları arasında gizlenmiş bir özellik için yapıldığını söylediler.

Henüz bu özellik, Instagram Hikayeler’e ne zaman gelecek bilmiyoruz. Ama şimdiden bunu duyan ve sevinen bir kitle var diyebiliriz. Instagram’da hedef kitlesini korumak için olabilecek tüm yenilikleri deniyor. Tamamen hayatımızın içinde olmak için sürekli kendini yeniliyor ve neredeyse hiçbir kullanıcısının uygulamadan ayrılmaması için uğraşıyor.

O zaman şunu çok rahat söyleyebiliriz. Artık kurumsal için çekilen vesikalık fotoğraflar da Instagram sayesinde portre modu ile çekilmeye başlanır. Fark ettiyseniz Instagram farklı filtre, emoji, gif, eller serbest gibi özellikleri ile telefon kameranızı tek başına kullanmaktansa bu özelliklerden dolayı uygulamasını kullandırtmaya yöneltiyor.

Instagram, halihazırda yeterince hayatımızın içindeyken daha ne kadar içine girebilir hiç bunu düşündünüz mü? Black Mirror izliyorsanız orada bir bölümde insanların birbirini puanladığını ve hayatlarının odak noktası olduğunu sonrasında yaşanan sorunları görebilirsiniz.

Peki, Instagram’ın hayatımızda olmasından ne kadar memnunuz, bize neler kattı? Neden Instagram kullanıyoruz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bizim ile paylaşmanızı istiyoruz. Instagram kullanmıyor, diğer sosyal ağları kullanmayı tercih ediyorsanız onlar hakkında da bize yazabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here