Google Görseller, E-Ticaret Web Siteleri İçin Gizli Fırsat

eMarketer’a göre ABD’deki internet kullanıcılarının dörtte üçü internetten bir ürün satın almadan önce her zaman görsel içerik arıyor; sadece yüzde 3’ü bunu asla yapmıyor. Peki sizler, internetten alışveriş yapmadan önce alacağınız ürünü Google Görseller’de aratıyor musunuz?

Online alışveriş söz konusu olduğunda, ürün fotoğraflarının potansiyel müşteriler için olumlu bir deneyim oluşturduğunu hepimiz biliyoruz.

Birçok uzman, bir ürün için birden fazla profesyonel görüntünün bulunduğu paylaşım için, müşteri belirsizliğini azaltmaya yardımcı olacağını; böylece daha iyi bir dönüşüm ve düşük getiri oranı elde edileceğini dile getiriyor.

Jumpshot ve Moz’a göre; Google Görseller, genel aramada yaklaşık yüzde 26’lık bir orana sahiptir. Optimize edilmiş ürün resimleri, e-ticaret web siteleri için yeni müşteri kazanımına yön verebilir. Bu nedenle Google’daki ürünlerinizin görselinde değişikliği giderek kaliteli trafik elde etmek için iyi bir fırsat.

Google Görseller: Neler değişti?

Google, Google Görseller kullanıcıları için yeni bir arama sonuçları deneyimi oluşturmak için Getty Images ile ortaklık yaptı.

Bu ortaklığın sonucunda Google’ın dizine eklenmiş fotoğrafları görüntüleme biçimini değiştiren ve yayıncılara trafik konusunda yapılan iki önemli görüntü değişikliğini açıkladı.
İleride Google, “Görseli görüntüle” seçeneğini kaldıracak ve “Ziyaret Sitesi” ile değiştirecek. Trafiği Google Arama’dan yayıncı sitelere kaydırıyor. Bu nedenle e-ticaret pazarlama uzmanları, Google Görsel Arama ile müşteri edinimi için yeni veya iyileştirilmiş kanal oluşturmak üzere muazzam bir fırsata sahip.

Ürün görsellerinizi optimize etmenin ve satın alma amacı ile yüksek kaliteli trafik için Google’da dizine eklenmesinin üç yolu var.

1. Görüntü optimizasyonunun temellerini sağlamlaştırmak

Ürün görsellerinin bulunması için açıklayıcı dosya isimlerinin anahtar görevi gördüğünü unutmayın. Ayrıca, optimize edilmiş alternatif metin eklemelisiniz. Bir görselin yüklenmemesi durumunda görsel alt özellikleri e-ticaret web siteleri için şarttır. Google ayrıca, Google webmaster ekibi tarafından onaylanan görüntü bağlamını anlamak için alt metni kullanır.

Buna büyük bir örnek, MVMT Watches’un ürün görsellerini isimlendirmesidir.
Aşağıdaki MVMT saat örneklerinde gösterildiği gibi, biri “gunmetal saat” için arama yaparsa, MVMT büyük oranda adlandırma ve görsel alt metninin doğru şekilde kullanılması nedeniyle Google Görseli aramada ilk organik sonuca sahip olur.

2. Müşterilerinizin orijinal görüntülerinden faydalanın

Güven ve dönüşümleri artırmak için kullanıcı tarafından üretilen içeriğin gücünden yararlanın. e-ticaret web sitenize müşteri görüntüleri ekleyin.

3. Görsellerinizi sıkıştırın

En önemlisi de, görsellerinizin hızlı yüklenmesini sağlayın ve hız için optimize edin. Web sitenizdeki görüntüleri sıkıştırmanıza yardımcı olan TinyPNG gibi birçok araçtan faydalanabilirsiniz. Ayrıca, çoğu hosting platformu hızlı teslimat için CDN hizmetleri sunmaktadır. Optimize edilmiş bir dosya boyutu, Google Görseller’de dizine ekleme şansınızı arttırır.

Müşterilerinizin fotoğraflarını (ürünlerinizle birlikte) Facebook ve Instagram gibi platformlara yayınlamaya teşvik edin, ardından bu içeriği ürününüzde ve ödeme sayfalarınızda yeniden kullanın.

Bir Makale Daha?

Hepsiburada Ürün Yükleme – Hepsiburada Ürün Ekleme

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

4 comments

 1. güvenlik kamera sistemleri

  Güzel ve yararlı bir makale olmuş yüreğinize sağlık.

 2. Hasan Bey

  Google görsellerin yeni sistemini öğrenmek için aradığım siteler içinde en iyisi teşekkürler.

 3. Çok faydalı ve uygulanması gereken bir makale olmuş teşekkürler

  • Banu Öztürk

   Faydalı olmasına sevindik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X