Instagram’a Çevrimiçi Alışveriş Uygulaması: IG Shopping

Instagram’da sosyal medyanın pazarlamadaki gücünden yararlanmak için IG Shopping uygulamasını geliştiriyor. En büyük görsel içerik paylaşım platformu platformu Instagram, daha öncelerde IGTV’yi duyurmuştu.  IG Shopping ise, bağımsız bir alışveriş uygulaması olacak.

Instagram üzerinde şuan dolaylı yoldan alışveriş yapmak mümkün. Fakat alışverişi yapmak için beğenilen ürünü satan siteye giden linke tıklamak zorundasınız. Şu durumda Instagram, sadece siteye yönlendirme ve tanıtım görevi üstleniyor. Instagram üzerinden alışveriş yapmak doğrudan mümkün değil. Instagram alışverişi kolaylaştırmak için bu uygulamayı geliştiriyor. IG Shopping uygulaması ile kullanıcılar, takip ettikleri ürünleri doğrudan bu uygulama üzerinden satın alabilecekler. Fakat, uygulama ile ilgili net bir bilgi verilmiş değil.

Instagram Shopping uygulaması aslında 8 ülkede daha önceleri kullanılmaya başlanmış. ABD,Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde kullanılan bu uygulamada, alışveriş sepeti ikonu var. Aynı zamanda alışveriş linkleri, paylaşılan gönderilerin üzerlerine yerleştirilmiş konumda.

instagram-shopping-uygulamasi

Instagram ne kadar varolan sistemin ani değişimini desteklemese de, bu değişim  sosyal medya reklamlarını şekillendirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here