Gezmeyi Sevenlere: Google Touring Bird!

“Yeni bir ülke ya da şehre giderken, gidilecek yerler listesi yapmak.” Eminim bu cümle tanıdık geldi. Gezmeyi sevenlerin çoğu bu araştırmaları yaparken eğlenmiyor. Artık turistlik gezilerinizi planlamak için  Google’da arama yaparak saatlerce araştırmak yerine, Google Touring Bird ile listenizi kolaylıkla oluşturabilir, beğendiğiniz yerleri kaydedebilirsiniz.

Google, size deneyimlerin yazıldığı, gidebileceğiniz yerlerin özelliklerini ve görsellerini sunduğu bir hizmet sağlıyor. Bu hizmetin adı Google Touring Bird. Gelin başka neler sunuyor detaylarına bakalım:

Şuan da bazı şehirler için bu özellik açık. Bu ülkeler, Amsterdam, Barselona, Berlin, Boston, Chicago, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Madrid, Miami, New Delhi, New York, Orlando, Paris, Prag, Roma, San Diego, San Francisco, Toronto ve Washington.

Gitmeyi planladığınız şehri seçtikten sonra, ne zaman gideceğiniz bilgisini girerek, filtreleme yapabilirsiniz.

touring-bird-filtreleme touring-bird-filtreleme-2

Google Touring Bird, gezmeyi istediğiniz ilçelerle ilgili olarak şu bilgileri de sunuyor:

  • En İyi Yerler Neresi?

En iyi olan yerlerin biletlerini, ortalama harcama tutarınızı, turlarınızı, yerin açılış ve kapanış saatlerini, neler bulabileceğinizi, gideceğiniz yere yakın olan diğer yerleri, diğer gidenlerin size sunduğu önerileri bulabilirsiniz.

  • Turlar ve Aktiviteler

Turların ücretlerini, kullanıcı yorumlarını, verdikleri puanları, turların sunduğu imkanları, süresini, rezervasyon imkanlarınızı ve diğer tur-aktivite bilgilerini bulabilirsiniz.

  • Yerel İpuçları

Orada yaşayanlardan ya da daha bilgisi olanların size sunduğu tavsiyelere ulaşabilirsiniz. Bu bölümde bilindik yerlerin dışında, çok bilinmeyen muhteşem bir yeri keşfedebilirsiniz.

  • İlgi Alanlarınıza Göre Seçim

Google Touring Bird size ‘Instagram’a Layık’, ‘Tarih Meraklıları’, ‘Yerel Lezzetler’ gibi ilgi alanları sunarak, istediğiniz bir alanda olan mekanları keşfetmenizi de sağlıyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here