instagram-takipci-al

Instagram Takipçisi Satın Almak Doğru Bir Karar Mı?

Gerek müşteri görüşmelerinde gerekse bize gelen emaillerde iki konunun çok fazla merak edildiğini fark ettim. Instagram takipçi satın almak ve sosyal medya hesabı satın almak

sizin de aklınızdan geçti değil mi? 🙂

Neden Instagram Takipçisi Satın Almak İstiyorsunuz?

“Sosyal medya hesaplarının hayatımızdaki yeri” adlı geyik konuşmaları bir yere bırakıp, direkt olarak konuya girmek istiyorum.

Tüm dünyadan biraz farklı olarak ülkemizde sosyal medya kullanımı çok yaygın. Yani kimse elinden telefonu bırakmıyor ve genelde girilen iki uygulama var: Instagram ve Facebook.

Hal bu olunca, bütün firmalar sosyal medyanın üzerine üşüşüyor. Sonuçta müşteriler nerede takılıyorsa, para da orada demektir.

Sosyal medyada güçlü olan hesapların en önemli ortak özelliği takipçi sayıları. Yani popüler bir sosyal medya hesabınız varsa, sizi çok kişi takip eder. Bir gönderi yayınladığınızda da, gönderinizi çok kişi görür. $$$

Peki problem nerede?

Konuya tersten baktığınızda şu tarz bir sonuç çıkarmak çok da saçma olmayabiliyor.

Eğer benim çok takipçim olursa, beni insanlar çok büyük sanabilir. Dolayısıyla çok büyük olduğum düşünülürse, satışlarım da otomatik artar!

Durum gerçekten de bu kadar basit mi?

Bence değil.

Sosyal medyada takipçi sayısından daha önemli bir konu var. O da etkileşim! Yani kullanıcılarınız paylaşımlarınızı beğeniyor mu? Bu paylaşımlara yorum yazıyor mu? Sosyal medya hesaplarında sizden bahsediyor mu?

İşletmenize para kazandıracak sorular işte bunlar!

Peki eğer takipçi satın alırsanız böyle etkileşimler oluşur mu? Birazdan anlatacağım…

Şimdi gelelim müşteri taleplerine ve seosozluk.com’a gelen sorulara:

Sahte Instagram takipçisi almalı mıyım?

Cevap çok basit almamalısınız. Bu basit cevabın üzerine güzel bir soru daha geliyor ve aslında en önemli konuda burada devreye giriyor:

Diyelim sahte hesaplar bize yarar sağlamıyor, alsam ne zararı olur ki?

Çok basit bir matematik ile sahte takipçilerin zararını size anlatacağım.

Diyelim 5,000 adet Instagram takipçiniz var. Bu takipçileriniz size doğal yollarla ulaşmış olsun veya iyi bir reklam hedeflemesiyle…Nispeten kaliteli bir kitle anlayacağınız…

Gelelim senaryomuza…Biri ile anlaştınız ve hesabınıza 50,000 takipçi satın aldınız.

Bu satın aldığınız takipçilerin kaliteli olma ihtimali %0,01’den düşük. Yani 50,000 lik bir satın alımdan, 5 tane adam gibi takipçi anca bulursunuz. Gerçi o kadar bile bulamazsınız ama neyse…

Şimdi gelelim problemimize!

Instagram hesabımızda şeker gibi bir paylaşım yaptık diyelim. Instagram çalışma mantığı gereği, yaptığımız bir paylaşımı takipçilerimizin %5 – %10 ile anca paylaşıyor.

Şimdi,

Eğer Instagram takipçisi satın almamış olsaydık, yaptığımız paylaşımı 50 civarı gerçek takipçimiz görecekti.

Instagram takipçisi satın aldıktan sonra, yaptığımız paylaşımı 500 civarı, sizinle akalası olmayan kişiler görecek. (Muhtemelen daha önceki 50 kişiden de 1-2 kişi anca görecek, belki de görmeyecek)

Ne oldu şimdi? Instagram takipçisi satın alarak, bedava reklam yapabileceğimiz gerçek kişilerden olduk!

Bu örneğin aynısını Facebook sayfanıza da uyarlayabilirsiniz. Mantık aynı 🙂

Siz siz olun bence bu tarz işlere girip, boşuna hesabınızı kirletmeyin 🙂

Bir Makale Daha?

Instagram Satış: Instagram Satış Nasıl Yapılır?

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

One comment

  1. Organik, aktif vs. diyorlar genelde hepsi bot hesap oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.