Instagram, Keşfet’te Alışveriş Kanalını Başlatıyor

Haziran ayında belirli sayıda e-ticaret markasıyla Hikayeler’de Alışveriş’i test ettikten sonra, şirket e-ticaret özelliğini global olarak genişletiyor.

Hikayeler’de Alışveriş’i genişletiyor ve Keşfet sekmesinde bir Alışveriş kanalı yayınlıyor.

Instagram, ayda 90 milyondan fazla hesapta, içeriklerde kullanılan alışveriş çantası etiketine dokunulduğunu tespit etti.

Yeni çıkarılan Alışveriş kanalı, tüketicilerin takip ettikleri markalardan ürünler bulabilecekleri ve yeni markalar keşfedebilecekleri benzersiz bir alan sunuyor.

Reklamverenler Neden Dikkat Etmeli?

Instagram’daki bu son alışveriş özellikleri, uygulamayı bir e-ticaret kanalı olarak kullanmak isteyen reklamverenler arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor.

Alışveriş Hikayeler’inde, markalar Hikaye içindeki herhangi bir ürüne alışveriş çantası simgesi ekleyebiliyor ve kullanıcıların alışveriş çantasını tıklayıp ürün bilgilerini, daha fazla resim veya ürünü satın almak için markanın web sitesine bağlantılarını görüntülemelerini mümkün kılıyor.

Her gün Instagram Hikayeleri ile ilgilenen 400 milyondan fazla kişi ile Alışveriş’leri birer hikayeye dönüştürmek, tüketicilerle bağlantı kurmaya çalışırken bir markanın erişimini daha da genişletebilir. Instagram’a göre, en çok görüntülenen Hikayeler’in üçte biri işletmeler tarafından oluşturulur.

Keşfet’deki Alışveriş sekmesi,  “izlediğiniz markalardan ve beğendiğiniz markalardan Alışveriş’e adanmış bir kanal” olarak tanımlanmış kişisel bir feed şeklinde sunulacak. Tek başına Alışveriş uygulamasının başlangıcı olabilir.

Bağımsız bir Alışveriş uygulamasını kullanıma sunmadan önce Keşfet’deki Alışveriş sekmesini denemek çok mantıklı. Böyle bir uygulamanın potansiyel olarak ne kadar trafik ve gelir üretebileceğini test etmenin risksiz bir yolu. Keşfet bölümündeki bir Alışveriş sekmesinde zaman ayırmaya istekli kullanıcılar, büyük olasılıkla satın alma işlemi gerçekleştireceklerdir.

Instagram’ın Alışveriş Duyurularından Önemli Noktalar

Haziran ayında, sınırlı sayıda e-ticaret markasına sahip Hikayeler’de Alışveriş’i test ettikten sonra, artık tüm reklamverenler için global olarak kullanıma sunuldu.

Instagram aynı zamanda, bir kullanıcının takip ettiği markalara ve keşfetmeye ilgi duyabileceği markalara dayalı olarak kişiselleştirilen Alışveriş mesajlarını içeren bir Alışveriş sekmesi de yayınlıyor.

Sizler, Instagram’ın Hikayeler üzerinden alışveriş yapma imkanı sunmasını nasıl buluyorsunuz? Hikayeler üzerinden alışveriş yapar mısınız? Çokça vakit geçirdiğiniz bir uygulama üzerinden alışveriş de yapabiliyor olmak keyifli olsa gerek. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here