Amazon Resmen Türkiye’de

Aylardır Amazon’un Türkiye’ye gireceği ve bunun için çalışmaların yapıldığı söyleniyordu. Ve nihayet Amazon bugün resmen Türkiye’de hizmete başladı.  amazon.com.tr adresinde hizmete giren Amazon, geçtiğimiz günlerde 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmıştı.

Siteyi ilk açtığınızda Amazon’un yayınladığı metinle karşılaşacaksınız.

“Amazon alışveriş deneyimlerini zenginleştirecek olan amazon.com.tr’nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz. Binden fazla yerli satıcımız ile içerisinde kitap, ev ürünleri ve elektronik ürünlerin de bulunduğu 15 farklı kategoriden milyonlarca ürünü, rekabetçi fiyat, güvenilir teslimat ve kaliteli müşteri hizmetleriyle sizlere sunacağımız için çok heyecanlıyız.”

Aynı zamanda sitede, Türkiye’ye yeni açılmasından dolayı ‘Açılışa Özel Fırsatlar’ kısmı mevcut. Gelin Amazon Türkiye’yi derinlemesine inceleyelim:

  • Satış: Türkiye müşterilerine TL cinsinden satış yapacak. Fakat Amazon’un kuru kaça sabitlediği net olarak bilinmiyor.
  • Prime  Üyelik:  Şuan için sitede aktif değil.
  • İkinci El Satış: Şuan sadece yeni ürünler satılabilir durumda.

 

amazon-kategori

  • Kategoriler: Açık olan kategoriler ise: Kitap, Bilgisayar ve Ofis, Ev ve Mutfak, Yapı Market, Video Oyunu ve Konsol, Kişisel Bakım, Telefon, Elektronik, Spor, Bebek ve Oyuncak.  Amazon Türkiye, Amazon Amerika’ya göre  kategori olarak daha sınırlı. Müşteri odaklı çalıştıklarını ve daha yolun başında olduğunu belirten Amazon Türkiye, yayınladığı videoda sürekli olarak yeni bir hizmeti hayata geçireceklerini ve ürün yelpazesini genişleteceklerini söylüyor.
  • Satıcı Olmak: Amazon’da satıcı olmak isteyenler için şuan aylık bir ücret alınmıyor.
  • Kargo ücretleri:100 TL üzerinde normal gönderim ücretsiz, express teslimat ise 7,90.  Altında alışveriş yapacaksanız normal gönderim ücreti 4,90.
  • Teslimat: İzmir, Ankara, Bursa ve İstanbul’da normal teslimat süresi 2-3 gün iken, diğer şehirlere teslimat ortalama 3-5 gün. Kırsal alanlara ise en geç bir hafta içerisinde ürün teslim edilecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here