Instagram Hikayeler’de Reklamlar İçin Tam Ekran Desteği

Instagram, işletmelerin Hikayeler’de kullanılabilecekleri reklamlarda tam ekran desteği sunmaya başladı. Artık, Reklam Yöneticisi’nde içerik yüklerken otomatik olarak tam ekran Hikayeler biçimine dönüştürülebilecek.

Reklam verenlerin, ilk önce Reklam Yöneticisi’nde Instagram Feed en boy oranlarında tek bir fotoğraf veya 15 saniyelik bir video yüklemesi gerekiyor. İçerik, daha sonra düzenli bir yayın içi reklam olarak kullanılabilir veya otomatik olarak bir Hikaye ilanına dönüştürülebilir.

Instagram, içeriğin yakınlaştırılmasıyla reklamı tam ekran biçimine dönüştürmeyecek, çünkü bu durum fotoğrafın orantısız kesilmesiyle sonuçlanırdı. Onun yerine kullanılmayan alanı doldurmak için otomatik olarak bir arka plan gradyanını seçmek üzere piksel eşleştirme teknolojisi kullanılıyor.

Reklam veren; kare veya yatay içerik kullanıyorsa, fotoğrafta veya videonun altındaki Hikaye metni yazı tipine, Instagram feed’ine dahil edilecek metin eklenecektir.

Aşağıdaki örnekte, Instagram feed’indeki kare bir fotoğraf tam ekran Hikaye biçimine dönüştürüldüğünde neye benzediğini görebilirsiniz.

 

 

Instagram’ın sürekli kendini yenileyip geliştirmesi, biz kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurması çok hoşumuza gidiyor doğrusu… Siz, Instagram yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here