Google, İşletmelere Özel Organik Arama Sonuçları

Google, Google Benim İşletmem sayfalarının tekliflerini doğrudan arama sonuçlarında yayınlamasına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor.

Bu özellik, geçen yazdan bu yana doğrulanmış bir GMB (Google My Business) profili olan tüm işletmeler için geçerli olan Google Mesajları’nda var. Google Posts, işletmelerin, Google Haritalar’da görünen ve işletme adı arandığında arama sonuçlarında yayınlanan kısa mesajları paylaşmasına olanak tanır.

Şimdiye kadar Mesajlar; düz metin, multimedya veya etkinlikler ile sınırlıydı. Aşağıdaki örnekte, Google’ın teklifler için yeni bir gönderi türünü test ettiğini görebilirsiniz.

Bir teklif aşağıdaki bileşenleri içerir:

Bir fotoğraf

300 kelimeye kadar metin

Yazı başlığı

Başlangıç tarihi / saati / bitiş tarihi

İsteğe bağlı kupon kodu

Teklifin bağlantısı

Teklif göndermek için herhangi bir ödeme gerektirmez. Elbette, ücretli reklamlar kadar geniş bir ağa gösterilmeyecekler, ancak yine de işletmelere Google’a ücret ödemeden arama sonuçlarında satış yapma fırsatı veren bir özellik.

Reklam vererek hedef kitlenize ve daha çok kişiye ulaşmanız tabii ki çok daha kolay. Ama yeni bir işletme iseniz ücretsiz olan fırsatları da değerlendirmekte fayda var…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here