Instagram, Doğrudan Mesajlaşmayı Web Uygulamasında Deniyor

Mesajlaşma platformlarından web’de pek fazla bir şey yok, ancak Instagram DM’leri çevrimiçi yaşamımızın büyük bir parçası haline geldi.

Yazılım mühendisi Jane Manchun Wong tarafından tespit edilen bir prototip, platformun doğrudan mesajlaşma servisini (Direct) tarayıcınız üzerinden erişilebilir hale getirme yolunda ilerleme gösterdiğini belgeledi.

Bugünlerde Instagram etkileşimlerimizin ne kadarının gerçekleştiği göz önüne alındığında, Direct’in uygulamanın dışında erişilebilir olması mantıklı geliyor.

Ekran görüntülerini gönderdikten kısa bir süre sonra Wong, Twitter’a doğrudan mesajlaşma özelliğine erişimin devre dışı bırakıldığını ekledi.

2013 yılında başlatılan Instagram’ın web sürümü, uygulamaya kıyasla çok daha fazla özellik kazandı.

Prototip, Facebook’un Instagram, WhatsApp ve Messenger’ın mesajlaşma ağını birleştirmek istediğini açıklamasından birkaç hafta sonra geldi.

Bu durum platformlar arasında mesaj göndermeyi kolaylaştıracak, ancak düzenleme ve gizlilik sorularını gündeme getirecek. Farklı platformların saklı bir parçası olan bağımsızlıktan kayda değer bir ayrılma demek oluyor.