Hesap Tabanlı Pazarlama: Teoriden Uygulamaya Geçiş

Satın alma konusunda içerikten konuşmak kolaydır. Potansiyel müşterileri içerikleriniz ile kendinize çekebilirsiniz denir. Peki bunu nasıl uygulamaya çevirebiliriz?

Satış ve Pazarlamada hesap tabanlı pazarlamayı tercih ederseniz nasıl ilerlemelisiniz gelin bundan bahsedelim.

Teoriden pratiğe geçişte yapılması gerekenler: Elbette ilk aşama karar aşamasıydı. Bundan sonra, satın alma gruplarınızdaki hedef hesap sahiplerine dayalı olarak içerik varlıklarının tam olarak doğru türlerini ve bileşimini aşama aşama aşama olarak belirlemek için veri analizine nasıl başvuracağınızı öğrenmek.

Kitlenizin Gözü ve Kulağı Olun

Bir çözüm sunarsanız daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. İlgi çekici ve faydalı içerikler sunmanız hedef kitlenizi genişletmenizi sağlar.

İçerik Yolculuğuna Katılın

Mesajınızı her hesapta dinamik olarak optimize etmek sizin için daha etkili olacaktır. Bu yaklaşımı dinamik olarak uygulamak için birinci ve üçüncü taraf verilerini birleştirerek satışlarını etkilemek istediğiniz hesaplar için çok daha verimli olur.

İçeriklerinizi Güncel Tutun

Trendler değiştikçe siz de ona göre yeni trendlerle ilgili paylaşımlar yapmalısınız. İçeriklerinizin güncel olmasına özen göstermek sizin için oldukça önemli bir nokta.
Sonunda, daha etkili bir çözüm sağlamak için gerekli olan stratejik değişiklikler şunlardır:

  • İçerik stratejisinin geliştirilmesi,
  • İçerik stratejisinin hedef kitleye özgü olmalı,
  • Pazar trendlerindeki değişimlere cevap vermek için çevik içerik stratejisi,
  • Alıcı aşamasına dayalı kanal optimizasyonu.