Google Arama Sonuçlarına Hükmetmek için Twitter’ı Nasıl Kullanmalısınız?

Olumsuz bir  içeriği değiştirmek veya güçlü bir marka kimliği oluşturmak istiyorsanız, Twitter’ı nasıl kullanmalısınız? Chris Silver Smith’in önerileri doğrultusunda tweet’leriniz ile Google’da birinci sayfaya nasıl ulaşabilirsiniz gelin birlikte inceleyelim.

Google arama sonuçlarında tweet’leriyle öne çıkan markaları kıskanıyor musunuz? Artık onları kıskanmanıza gerek yok. Çünkü size bahsedeceğimiz adımları gerçekleştirirseniz siz de ilk sıralarda yerinizi alabilirsiniz.

Olumsuz bir içeriği değiştirmeye çalışmak veya çevrimiçi marka kimliğinizi daha iyi bir şekilde test etmeye çalışmak ve itibarınızı proaktif olarak yönetmek için çalışıyorsanız Twitter, sizin elinizde olan en güçlü araçlardan biridir.

Dikkat çeken karuseller

Karuseller, oldukça dikkat çekici olabilir ve sonuçlar sayfasında önemli miktarda dikey alan kaplar. Whole Foods ve ThinkGeek gibi bazı şirketler, ad aramalarının sıklıkla sunulan tweet karusellerini kullanmayı seviyorlar. Ayrıca, bir karusel içeriği oluşturabilmeniz için doğrulanmış bir Twitter hesabınızın olması gerekmez. Daha popüler Twitter hesaplarının karusellerden daha sık yararlanabileceği mantıklıdır, ancak doğrulama gerekli değildir.

Karusel nasıl oluşturulur?

Twitter profiline ait asgari eşik sayısı gereklidir ve daha fazla sayıda takipçi ile daha kolay olur tabii ki.

Birincil sırrı şudur: Sık sık tweet atmanız gerekir ve diğer Twitter kullanıcılarının da tweet’lerinizle etkileşime girmesi gerekir.

Tabii ki yardımcı olabilecek bazı teknikler var. Tweet’lerinizi Google’da göstermeye yardımcı olacak 4 kolay ipucu.

1. Takipçi Sayınızı Arttırmaya Çalışın

Biliyoruz ki, takipçi sayısı karusel oluşturmak için önemli bir kriter değil, ancak tweet’lerinizle etkileşime ihtiyacınız var ve eğer takipçileriniz yoksa, herhangi bir etkileşim elde etmek daha zor olacaktır. İlgilendiğiniz şeyleri tweet eden, sizi takip eden ve başkalarının tweet’leriyle etkileşimde bulunan diğer kişileri geri takip eden hesapları takip ederek takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Bu biraz zaman alır ama buna değer.

2. Sıkça Tweet Atın

Bunun önemli faktörlerden biri olduğunu unutmayın. Büyük bir patlamada tweet atıp sonrasında tekrar tweet atmadan günler ve aylar geçirmek olmaz. Twitter’ın karuseli, algoritmada bir yenilik bileşenine sahiptir, ancak bir süre tweet atmayı bırakırsanız, bu bileşen bozulur. Günde birkaç kez tweet atmalısınız genellikle iş saatlerinde, bu zaman aralığında takipçilerinizin tweet’lerinizi görmesi ve etkileşimde bulunması daha olasıdır.

3. Etkileşiminizi Arttırın

Bu, bazen hesabınızın tweet’leriyle etkileşimde bulunmak için başkalarına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Satış bildirimleri veya kendiniz ve şirketinizle ilgili şeyler gibi sadece kendi kendini referans alan içeriği tweet’liyorsanız buna sahip olamazsınız. Kitlenize ilginizi çeken şeyleri tweet etme, başkalarının tweetlerini retweetlemenin ötesinde anlık yanıt verme pratiğini de benimsemeniz gerekecektir.

4. Popüler Hashtagleri Kullanın ve Popüler Olaylar Hakkında Tweet’leyin

Belirli konular hakkında uzman kişilerle etkileşim kurmak, tweet etkileşimleri elde etmek için hızlı bir yol olabilir.

Twitter’ın herhangi bir gün için gösterdiği en popüler hashtag’leri kullanın ve konu hakkında söyleyecek bir şeyiniz olup olmadığına bakın. Konferanslar, konserler, spor oyunları ve diğer etkinlikler genellikle bu olayları tartışanlar için özel hashtag’ler vardır ve bu etkinliklerden biriyle ilgiliyseniz çok kolay etkileşim elde edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here