Görüntülü Reklam Kampanyaları İçin 3 Yeni Özellik

Google, Salı günü bir blog yayınında reklamverenlerin Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları ile yeni müşterilere ulaşmanızı sağlamayı amaçlayan üç özelliği ele aldı. Yeni özellikler ile yeni müşterilere ulaşmanız kolaylaşacak gibi görünüyor. Konuyla ilgili bilmeniz  gerekenleri sizler için derledik:

Ürün beslemeli dinamik arama

Google bu özelliği kısa bir süre önce duyurdu ve siz de Facebook’ta çalıştırırsanız bu kavram hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziyaretçilerin sitenizde görüntüleyenlere dayanarak ürün reklamlarını göstermenin aksine, dinamik potansiyel reklamlar, kullanıcıların Google’daki geçmiş etkileşimlerini ve ağdaki yayıncı sitelerini temel alarak ürünleri gösterir.

Google, ürün performansını feed’inizden değerlendirmek için makine öğrenimini dağıttığını ve kullanıcıların ilgi alanıyla en alakalı olduğu ve muhtemelen dönüşüm oluşturma olasılığı yüksek olduğu belirlenen ürünleri sunacağını söylüyor. Dinamik aramaları etkinleştirmek için, bir ürün özet akışını Görüntülü Reklam kampanyasına bağlamanız gerekir.

İnce ayarlı kitle genişletme

Kampanya ayarlarında kullanılabilen Hedefleme genişletme seçeneği, kitle erişimini “aynı ortalama edinme başına maliyetle (EBM) daha fazla dönüşüm elde etmeyi artırmak için kullanılabilir.” Hedef, reklamverenlere bütçeyi en üst düzeye çıkarmak için teklifleri artırma zamandan tasarruf etmektir. Şimdi erişimi artırmak veya azaltmak için kullanabileceğiniz bir kaydırıcı araç var. Ayarlama yaparken haftalık gösterim tahminlerini gösteriyor.

Otomatik oluşturulan özel amaçlı segmentler

Kitleler, özellikle Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında anahtar kelime seçiminin önemini birkaç yıldan beri kötüye kullanıyor. Google, bir ürün veya hizmete bakarken kullanıcıların görüntülediği en yaygın anahtar kelimelere ve URL’lere dayalı olarak özel hedef kitleleri otomatik olarak oluşturur ve yeniler. Ayrıca, hesabınızda mevcut kitle hedeflemeyi de göz önünde bulundurur.