Google Yeni WordPress Eklentilerini Tanıtıyor

Google, Google araçlarından kullanıcıların gösterge tablolarına bilgi getiren yeni bir WordPress eklentisi kullanıma sundu.

Google tarafından Site Kiti, kullanıcıların Search Console, Analytics, AdSense ve PageSpeed Insights’daki bilgilere WordPress yönetici panelinden erişmelerine olanak tanır.

“Site Kiti yüklüyken, kullanıcılar birleştirilmiş bilgilere ve Google ürün özelliklerine doğrudan WordPress yönetici panelinden erişebilir. Yararlı olduğu yerlerde Site Kiti, gelişmiş raporlar ve ürün yapılandırması özellikleri için Google ürünlerine derin bağlantılar da sağlayacaktır. ”

Google, Site Kiti’ni 2019’un başlarında beta test kullanıcıları için yayınlayacak. Eklentiyle ilgilenenler buradaki beta sürümüne kaydolabilir.

Site Kiti, Google’ın araçlarında henüz mevcut olmayan yeni analizler eklemez, ancak daha kolay erişilmesini sağlar.

Örneğin, kullanıcılar web sitelerinde bir sayfaya gidebilir ve belirli bir sayfanın istatistiklerini görmek için yönetici panelindeki Site Kiti düğmesini tıklayabilir.

Eklenti, kullanıcıları yayın kilometre taşlarını vurduklarında ve en son yayınlanan yayınlar için birleştirilmiş istatistikleri gösterdiğinde de bilgilendirir.

Google, beta testlerinin geri bildirimlerine dayanarak Site Kiti’nin yeteneklerini ve entegrasyonlarını gelecekte genişletmeyi planlamaktadır.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir