Google, Üçüncü Taraf Ölçüm Güncellemelerini Duyurdu

Google’ın SVP’si Reklam ve Ticaret Sektörü Sridhar Ramaswamy ve Google’ın EMEA başkanı Matt Brittin’in güvenlik, şeffaflık ve gizlilik konusundaki kaygılarının yeni aciliyet seviyelerine ulaşması zor bir yıl olduğunu gösteriyor.

Şirket; kullanıcıların, reklamcıların ve yayıncıların gündeme getirdiği sorunları dinlediklerini ve yanıt verdiklerini ve GDPR’nin hazır bulunuşluğuna değindiklerini vurguladılar.

Ramaswamy, Londra’daki Advertising Week Europe’taki bir konuşmasında, “Kullanıcılar, içerik, reklam hakkında ne düşündüğümüzle ilgili oldukça temel konularla karşı karşıyayız” diyerek, “tüm paydaşlarla daha aktif bir şekilde ilişki kurmaya ve düzeltmek için daha agresif davranacaklarına dair” söz verdi.

Reklamverenler için Brittin ve Ramaswamy, üç odak alanını vurguladı:

  • Marka güvenliği güvenceleri ve kontrolleri.
  • Reklamlardaki trafiğin gerçek olduğunun doğrulanması.
  • Böylece reklamverenler reklamları için doğru değerler elde eder.

Reklamverenler, geçen sene üçüncü taraf ölçüm, doğrulama ve marka güvenlik kontrollerini yüksek oranda talep etti. Yöneticiler de talepleri dikkate aldıklarını ve harekete geçtiklerini söyledi. Bu neden ile yeni ölçüm ve marka güvenliği çabalarını açıkladılar.

Üçüncü taraf ölçüm güncellemeleri

Ramaswamy izleyicilere “Reklamın ölçülebileceği yaygın olarak kabul edilen standartlara güçlü bir ihtiyaç olduğu açıktır” dedi. “Ayrıca, bu metriklerin üçüncü taraflarca doğrulanması ve üçüncü taraflarca ölçülmesi gerektiğini de kabul etti.”

Google’ın, halihazırda 30 Medya Derecelendirmesi Konseyi’nin; tıklama, gösterim, görüntülenebilirlik ve daha pek çok cihaz için standartlarını desteklediğini söyledi. Ramaswamy, şirketin şu anda 40 ek MRC ölçümü için sertifika almaya çalıştığını açıkladı.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X