Google Trendler: Anahtar Kelime Araştırma Aracı Güncellendi

Google, Google Trendler aracında büyük bir güncelleme yaptığını duyurdu.

Google Trendler, arama yapanların anahtar kelimeleri nasıl, nerede ve ne zaman kullandıklarını anlamanıza yardımcı olacak anahtar kelime bilgilerini sağladığı için en kullanışlı SEO araçlarından biridir. Bu yüzden, Google’ın sunduğu yeni özelliklerin sunulması çok heyecan verici.

Hangi Özellikler Güncellendi?

Google’ın duyurusu, üç iyileştirme alanını vurguladı:

Yeni özellikler

Daha basit gezinme

Veri ve haber hikayelerini keşfetme yolları

Google Trendler Arayüzü Güncellendi

Google Trendler arayüzü, bir masaüstü veya mobil cihazda olup olmadığınızı çekici bir şekilde inceleyen ve işlev gören Materyal Tasarımı çerçevesine uygun hale getirmek için yeniden tasarlandı.

Yeni Anahtar Kelime Araştırma Özellikleri

Google’ın duyurusu, yeni özelliklerini şu şekilde açıklamıştır:
Şu anda aramada trend olanı gösteren, hem günlük hem de dakika dakika olarak yenilenen bir arama bölümü bulunmaktadır.

Trump Yönetimi’nden Anneler Günü’ne kadar olan her şey hakkında News Lab ekibi tarafından seçilen Google Trendler veri öykülerini görebileceğiniz yeni tasarlanmış bir bölüm.

Arama verilerine göre 2001 yılına kadar olan yıllara kolay erişim, böylece arama ilgisinin zaman içinde nasıl değiştiğini görebilirsiniz.
Farklı konuları farklı anlamlarda karşılaştırmak için yoğunluk haritası gibi yeni infografik türleri yer alıyor. ”

Alt Bölgeye Göre Dağılım

Google Trendler, yeni bir renk yoğunluğu infografiği içeriyor. Belirli bir bölgede hangi anahtar kelimelerin daha popüler olduğunu gösterir. Bu infografik özellik yararlı anahtar kelime araştırma verileri üretir.

Örneğin, SEO ve sosyal medya anahtar kelimelerinin karşılaştırması, sosyal medya terimlerinin ABD genelinde daha popüler olduğunu gösterir.

Google Trendler SEO Aracı

Google’ın yeni özellikleri, anahtar kelimelerin nerede popüler olduğunu belirlemenize ve özel içerikli veya sosyal medyaya sahip bu coğrafi bölgeleri hedeflemenize olanak tanır.

Bu bilgi; içerik konusu, PPC, bağlantı oluşturma, içeriği en fazla etki için belirli kitlelere hedeflemede çok işinize yarar.

Google Trendler; Yıl bölümündeki aramada editöryal veri tabanlı öyküler sunar. Siz yeni güncellemeyi incelediniz mi, neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi mutlaka bizimle paylaşın.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here