Adobe, Magento’yu Satın Aldı

e-ticaret’teki pazar payıyla dikkat çeken Magento, Adobe tarafından satın alındı.

Adobe, Magento için 1,68 milyar dolar ödedi. Magento, sağlam e-ticaret alt yapısını kullanmayı tercih eden birçok büyük marka tarafından kullanılıyor. Peki Adobe, Magento’yu neden satın aldı?

Magento’nun alt yapısı ve sunduğu hizmetleri, kendi bulut servisi olan Experience Cloud ile birleştirebilmek. Böylece kendi sağladığı servisler için çok daha uygun bir platform oluşturabilmek için satın aldığını söyleyebiliriz.

Magento, biliyorsunuz ki 2 farklı alt yapı ile karşımıza çıkıyor birisi açık kaynak kodlu yapısı ile geliştiricilerin kendi özelliklerini oluşturduğu versiyon diğeri de ek özellikler sağlayan ücretli hazır versiyon. CMS versiyonu, yazılımcılar arasında oldukça popüler durumda. Peki, bu satın almadan dolayı açık kaynak kodlarını kullanan yazılımcılar için büyük bir tehlike söz konusu olabilir mi?

Adobe satın alım işlemini tamamladıktan sonra, farklı planlar oluşturarak ücretsiz versiyona olan erişimi kısıtlama kararı alabilir. Bu durum da geliştiriciler için ciddi bir darbe yaratabilir. Umarız durum düşündüğümüz gibi olmaz.

Adobe’un yeni politikalarını merakla bekliyoruz. Siz, bu satın alma hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here