Google, Perakende Reklamların Yeni Özelliklerini Duyurdu

GDN için yeni bir yerel envanter reklam birimi ve ürün fiyatlandırma kriterleri de duyurular arasında yer alıyor.

Google, Salı günü SMX Advanced’te Google Alışveriş için ürün geliştiren Surojit Chatterjee ile yaptığı açılış konuşmasında perakendeciler ve marka üreticileri için birçok yeni reklam özelliğini duyurdu.

Duyurular; yerel satış için özellikler, fiyat karşılaştırmaları ve Google Alışveriş İşlemleri’nde bir güncellemeyi içeriyor.

Alışveriş Reklamverenleri İçin Ürün Fiyat Karşılaştırmaları

Google Alışveriş kampanyaları yayınlayan reklamverenler, ürün fiyatlarını rakipleriyle karşılaştırabilir. Reklamverenler daha sonra, belirli ürünlere ilişkin teklif stratejilerini bilgilendirmek için bu karşılaştırmalı verileri kullanabilirler. Örneğin, fiyatla rekabet edemeyen ve teklif verebilecek ürünlere teklif veren ürünleri teklif edebilirler.

Ek olarak veriler, rakip fiyat değişikliklerinin neden olduğu performans değişikliklerini daha iyi anlamalarına ve ayarlamalarına olanak sağlayacak ve fiyatlandırma ile ilgili içsel kararlar için verileri de kullanabilecek.

Çevrim içi – Çevrimdışı Yeni Özellikler ve Programlar

YouTube’daki Satış Ortaklığı Uzantıları

Google; markaların ve üreticilerin, kullanıcıların ürünlerinin taşındığı perakende zincirlerini göstermelerine yardımcı olmak için Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarında satış ortağı yer uzantıları başlatmıştır. Bu reklam uzantıları artık YouTube‘da Yayın içi TrueView ve tampon reklamlarda gösteriliyor.

Bir kullanıcı, bir kuruluş yeri uzantısını tıkladığında, ürünün satıldığı yakındaki mağazaların Haritalar sayfasına ulaşır.Buna ek olarak reklamverenler, reklamlar yeterli veri toplarsa, bağlı kuruluş yer uzantılarıyla mağaza ziyareti verileri alabilir.

Yerel Katalog Reklamları

Google Görüntülü Reklam Ağı için yeni bir yerel katalog reklam birimini, Haziran ayı sonuna kadar fiziki konumları olan reklamverenlerin kullanımına sunulacak. Mobil görüntülü reklam birimleri, üstte bir kahraman görüntüsü ve ardından yerel olarak mevcut envanter ürün kartlarını içerir. Ürün kartları “mağaza içi” kullanılabilirliğini ve fiyatlandırmasını gösterir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here