Google, Temel Arama Sıralaması Algoritması Güncellemesini Doğruladı

Google, şüphelenilen güncellemeyi kabul etti, ancak ağ yöneticilerinin sıralamasında düşme olursa sitelerini düzeltmek için yapabilecekleri bir şey olmadığını söylüyor.

Google, geçen hafta, arama sonuçlarındaki bazı web sitelerinin görünümünü ve sıralamasını etkileyen “geniş kapsamlı bir algoritma güncellemesi” gerçekleştirdiklerini doğruladı.

Google, Twitter’ın bu tür güncellemeleri “yılda birkaç kez” yaptığı ve Google’ın temel güncellemenin ardından sitenin sıralamalarını düzeltmek için yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını Twitter’da yayınladı. “Bazı siteler düşüş veya kazanç sağlayabilir,” diye açıkladı. Bir sayfa düştüğünde, bu sayfada yanlış bir şey olduğu anlamına gelmez. Google, artık daha önce yayınlanan sayfalardan yararlanan sıralama modellerini değiştirdiğine dikkat çekti.

Google’ın Twitter’daki ifadesi:

Her gün, Google genellikle sonuçlarınızı iyileştirmek için tasarlanmış bir veya daha fazla değişiklik yayınlar. Bazıları belirli gelişmelere odaklanır. Bazıları geniş değişiklikleri içerir. Geçtiğimiz hafta geniş bir çekirdek algoritma güncellemesi yayınladık. Bunları rutin olarak yılda birkaç kez yapıyoruz.

Herhangi bir güncellemede olduğu gibi, bazı siteler düşerken bazıları yükselişe geçer. Daha az performans gösteren sayfalarda yanlış bir şey olduğu anlamına gelmez. Bunun yerine, sistemlerimizde yapılan değişikliklerin daha önce ödüllendirilmemiş sayfalardan yararlanmasıdır.

Harika içerik oluşturmaya odaklanmanın dışında, daha az performans gösteren sayfalar için “düzeltme” yoktur. Zamanla, içeriğinizi diğer sayfalara göre artırmanız gerekir.