AdWords’de, Öneriler ve Hesap Performansı Puanına Notlar Geliyor

Google, yeni AdWords arayüzüne yönelik UI’de önemli değişiklikleri, doğrudan not alma özelliği üzerine birçok verimlilik güncellemesini duyurdu.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Google, yeni AdWords arayüzünde veya “deneyiminde” yeni özellikler sundu. Salı günü, San Jose’deki SMX West’de, Ürün Yönetimi Direktörü Anthony Chavez, platformda verimliliği arttırmak için dikkat çeken bazı yeni özellikleri açıkladı.

Notlar ile performansın nasıl değiştirildiğini hızlı bir şekilde görün

AdWords’te bir grafiğe kaç kez baktığınızı, bir artış veya performansa dağıldığını gördünüz ve bir açıklama için hesaba ya da başka bir yere girmek zorunda kaldınız mı? Google Analytics’te yaptığınız gibi; önemli değişiklikleri, kampanyaları diğer kanallarda ve AdWords’te daha fazla göstermeyi dilediğiniz kadar kaç kez dile getirdiniz? Şimdi, notlar sayesinde bunu kolayca yapabilirsiniz.

AdWords’teki notlar, doğrudan yeni kullanıcı arayüzünde oluşturulabilir ve bir hesaba erişimi olan tüm diğer kullanıcılar tarafından görülebilir. Notlar, performans grafik alanının altında (tıpkı Google Analytics’te olduğu gibi) yer alır. Sağdaki notlar sütunu, birden fazla girişi ayrıntılı olarak görüntülemek için genişletilebilir.

Notlar, bir hesabın her seviyesinde mevcuttur ve takip eden haftalarda herkesin kullanıma sunulacak.

Önerilerle optimizasyonları önceliklendirin

Google, Kasım ayında yeni AdWords arayüzündeki fırsatlar sekmesini yeniledi. Şimdi sayfanın yeni bir adı var. Öneriler ve yeni özellikler. Amaç, AdWords’ün kampanyalarını optimize etmek ve performansı artırmak için reklamverenlere sunduğu önerilerde daha faydalı olmak.

Sayfada, özellikle hepsi bir hesaba uyarlanmış 16 yeni tip öneri var. Kullanıcılar, hesaplarını kendilerine göre özelleştirildikleri için, her türlü fırsatı görmezler ve bazen de hiçbirini göremezler.

Yeni önerilerin tam listesi burada bulunabilir. Yeni reklam önerileri, reklam gruplarına reklam ve kitle ekleyerek iyi performans göstermeyen anahtar kelimeleri duraklatıp, farklı anahtar kelimeler ile değiştirmenizi ve daha fazlasını gerçekleştirmenizi sağlar.

Chavez, geçen haftaki bir röportajında, tavsiyelerin “kullanıcılara daha iyi sonuçlar elde etmek ve iyileştirme alanlarında eğitmek için bir zaman tasarrufu anlamına geldiğini” söyledi.

Hesap performansı puanı

Tavsiyeler sayfasındaki bir başka güncelleme yakında yeni bir Hesap Performans Puanı’nın eklenmesi olacaktır. Hesap Performansı Puanı, en büyük optimizasyon fırsatlarının nerede olduğu ve reklamverenlerin çabalarına odaklanmaları gereken görsel bir temsildir. Açık olmak gerekirse, bu puanın kalite puanı, reklam sırası veya açık artırmanın kendisiyle hiçbir ilgisi yoktur.

Skor Tavsiyeler deneyimine entegre edilecektir. Google’ın Fırsatlar sekmesinde 2016 yılında Arama için Hesap Sağlık Puanını kısaca test ettiğini hatırlayabilirsiniz. Yeni Hesap Performans Puanı performans önerileri doğrudan aynı mantığı içerir.

“Kullanıcıların hesaplarını iyileştirebileceği en iyi yolların anlamlı bir göstergesi olmak için tasarlanmıştır. Bu çok etkili ve doğrudan ortaya çıkan önerilere bağlanıyor.”

Bunun sayfada nasıl sunulacağı henüz belli değil, ancak Chavez daha fazla ayrıntının yakında geleceğini söylüyor.

Öneriler sayfası çok yakında yayına girecek ve Hesap Performans Puanı önümüzdeki haftalarda hesaplarda mevcut olacak.

Google ayrıca, reklamverenlerin YouTube’da arama verilerinden yararlanmasını sağlayan yeni doğrudan pazarlama özelliklerini de duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here