Google Rich Results Test Aracı: Etkinlikler ve Filmleri Destekliyor

Google’ın Rich Results Test Aracı artık etkinlikler, filmler ve TV şovları için yapılandırılmış veri işaretlemesini test edebiliyor.

Bu eklenti aracı, “TV ve Film”, “Etkinlik” yapısal veri işaretlemelerini doğrulayabildiğini doğrulamak için kendi testlerini de yapan arama pazarlamacısı Aaron Bradley tarafından fark edildi.

Bu eklemelerle, Google’ın Rich Results Test Aracı artık aşağıdaki zengin sonuç türlerini desteklemektedir:

• İş ilanı
• Yemek tarifi
• Ders
• TV ve Film
• Etkinlik

Google aramasında zengin sonuçlar, standart mavi metin bağlantılarından daha zengin olan sonuç türlerini içerir. Bu, görüntüleri veya diğer metin olmayan UI öğelerini içerebilir.

Örneğin, “bu hafta sonu caz konserleri” gibi bir arama yaptığınızda, bulunduğunuz yerin yakınındaki ilgili etkinliklerin listesini çekecektir.

Google, yukarıdaki örnekte bulunan zengin sonuçları etkinlik sayfalarında bulunan yapısal veri işaretlemelerini okuyarak doldurabilir. Bu, bir etkinliğe ev sahipliği yapıyorsanız, etkinliğinizin Google’ın zengin sonuçlarında öne çıkarılabilmesi için söz konusu işaretlemeyi kullanmanız gerekeceği anlamına gelir.

Google’ın Rich Results Test Aracı, site sahiplerinin yapılandırılmış verilerin doğru bir şekilde uygulandığını doğrulamasına yardımcı olur. Araç şu anda her türlü zengin sonuç işaretlemesini desteklememektedir, ancak düzenli olarak daha fazla tür eklenmektedir.

Yapılandırılmış verileri zengin sonuçlar test aracıyla doğrulamak, Google’ın işaretlemenizi okuyabileceğinden emin olmak için bilmeniz gerekenlerden biridir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here