Facebook Messenger: Pazarlamacıların Bilmesi Gerekenler

Dünyanın en büyük mobil mesajlaşma uygulaması olan Facebook Messenger, (1,3 milyardan fazla aktif kullanıcıyla), pazarlamacılara büyük bir iş fırsatı sunuyor.

Sohbet robotlarından yararlanarak markalar artık Messenger kullanıcılarıyla otomatik olarak etkileşim kurma gücüne sahip.

Bu, mobil mesajlaşma uygulamasını müşterileri bağlamak, beslemek, dönüştürmek ve satmak için mükemmel bir kanal haline getirir.

Mesajlaşma Uygulamaları Sosyal Ağları Aştı Mı?

BI Intelligence tarafından yayınlanan bir raporda, ilk dört mesajlaşma uygulamasında (Messenger, WhatsApp, WeChat ve Viber) bir araya gelen toplam dört sosyal ağdan (Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn) daha fazla aktif kullanıcısı olduğu ortaya çıktı.

Facebook Messenger’e odaklanmak, tüm sohbet uygulamaları içerisindeki en büyük etkin kullanıcı tabanına sahip olduğu için başka sohbet uygulamalarına bakmaya gerek yok.

Facebook Messenger Chatbot Yapı Taşları

Facebook Messenger chatbots çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Birincisi, bir Q & A chatbotu kullanıcıların sıkça sorulan sorularına cevap verebilir.

Bunun yanı sıra, sohbet sayfaları Facebook Messenger aracılığıyla Facebook Business Page’inizi daha önce mesajlaşan herkese kolayca yayınlayabileceğiniz sohbetler için kullanılabilir. Bu işlev, blog gönderileri, web seminerleri veya işletmenizle ilgili haberler gibi içerikler sunmak için iyi olabilir.

Sohbet üzerinden sunabileceğiniz içeriğin, e-postalardan önemli ölçüde daha ilgi çekici olması dönüşüm oranlarını ciddi şekilde etkiler.

Bir Facebook Messenger Chatbot Nasıl Oluşturulur?

• Facebook Messenger API’sını kullanarak özelleştirin.

• Görsel chatbot oluşturucu kullanın.

Görsel chatbot oluşturucuda oluşturulabilen iki tür sohbet içeriği vardır:

• Statik Sohbet İçeriği (ör. Metinler, resimler, vb.)

• Dinamik Sohbet İçeriği (ör. Formlar ve hızlı sorular): Bu içerik türü, kullanıcılara daha fazla dinamik deneyim sunmanıza olanak tanır. Örneğin, kullanıcı girişi almak için.

Gönderebileceğiniz diğer sohbet içeriği türleri şunlardır:
• Videolar
• Ebooks
• Hediye Kartları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here