Google İş Yerim Açıklamaları Geri Döndü

Google My Business Açıklamaları Geri Döndü

Joy Hawkins, GMB’nin iş tanımı alanını geri getirdiğini ve bir işletme sahibinin en fazla pazarlama ve satış kazancı elde etmesine yardımcı olacak faydalı ipuçlarını paylaştığını belirtti.

İşte bu yeni değişiklikten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak açıklamalar ve bazı yararlı ipuçları hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var.

1. Bilgi Panelinin En Altında Gösterilir

Açıklamanın görünürlüğü gerçekten zayıftır. Adresin altında, Google Mesajlar’ının altında ve müşteri incelemelerinin altında, soruların ve cevapların altında gösterilir. Görünürlüğü zayıf olduğu için, biz Google Mesajlar’ını kullanmanızı öneriyoruz.

2) Editoryal Özetin Yerine Geçmez

İçerik özetleri, popüler işletmeler için Bilgi Paneli’nin en üstünde görünen küçük tanımlardır. Bütün işletmelerde bunlar yoktur. Google tarafından manuel olarak yazılır ve değiştirilemez. Editör özetleri olan işletmeler, yine de GMB açıklamasını ekleyebilir. Bilgi Paneli’nin üzerinde görebilirsiniz.

3) GMB Açıklamaları Google Haritalar’da Gösterilmez

Google My Business (GMB) açıklamaları, tarayıcıda Google Haritalar’da veya Google Haritalar uygulamasında görünmez. Bilgi Paneli görünür olduğunda yalnızca Google aramada görünürler. Öte yandan, editoryal özetler her ikisinde de gösterilir.

4) Açıklama İçin Yönergeler

GMB yönergeleri, yasa dışı ürün ve hizmetlerin satışı ile ilgili müstehcen olan  veya müstehcen içerik olmayan türleri açıklığa kavuşturur.

5) Açıklama Alanı Muhtemelen Sıralamayı Etkilemiyor

Kesin olarak söylemek için henüz çok erken, ancak şimdiye kadar açıklama alanında vurgulanan anahtar kelimeler ile  sıralamada önemli bir artış görmedik. Açıklamaya mümkün olduğunca çok anahtar kelime çekmek yerine, işletmenizin benzersiz satış teklifini vurgulamaya odaklanın.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X