Google Mobil Sonuçlarda Yeni Görünümünü Test Ediyor-3

Google Mobil Sonuçlarda Yeni Görünümünü Test Ediyor!

Google, 3-4 gündür mobildeki arama sonuçlarının yeni görünümünü test ediyor. Bu değişiklik hem Google AdWords hem de Google Organik sonuçlar için de geçerli!

Bu değişiklikle ilgili ilk dikkat çeken özellikler; Daha az reklama yer verilmesi, arama ağı reklamlarında URL’nin en tepede yer alması, Google’ın renkli noktalar ile görünüme renk katma isteği…

google-mobil-yeni-dizayn-3

google-mobil-yeni-dizayn-4

Sektörel olarak değişiklik göstermekle beraber, birçok sorguda reklam sayısının azaldığını göreceksiniz. Çoğu aramada en fazla 2 reklam, Google arama sonuçlarında çıkmaktadır.

Öte yandan yukarıdaki görüntüde 4 adet renkli noktanın olduğunu fark edebilirsiniz. Bu noktaların herhangi bir fonksiyonu bulunmuyor, tek amaç görselliği biraz daha renkli hale getirebilmek.

Son olarak, mobilde arama yapıp sayfanın en altına indiğinizde, büyük ihtimalle herhangi bir reklam göremeyeceksiniz. Listelenen son organik sonucun hemen altında “İlgili Aramalar” kutucuğu ve Google’ın ilgili gördüğü sonuçların listelendiğini fark edeceksiniz.

Google bu tarz değişiklikleri çok sık yapıyor dolayısıyla yarın öbür gün ne olur bilinmez. 🙂

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X