Google Kampanya Yöneticisi: LinkedIn Reklam İlişkilendirmesi

LinkedIn, reklamverenlerin reklam performansını izleyebilmelerine ve platformlarda reklamları için ilişkilendirme yapmasına olanak tanıyan Google Kampanya Yöneticisi ile entegre oldu.

Reklamverenler entegrasyonu etkinleştirdiğinde, Kampanya Yöneticisi’nde (eskiden DoubleClick Campaign Manager) LinkedIn reklam performansını görebilir ve Sponsorlu İçerik kampanyalarının dönüşüm ilişkilendirme özelliklerini kullanabilir.

Sponsorlu İçerik kampanyalarının türleri şunları içerir:

• Video

• Carousel

• Formlar

• Metin Reklamları

• “Spotlight” Dinamik Reklamlar

Şirketin duyurusundaki açıklama şu şekilde:

“ Bu entegrasyon, pazarlamacıların tüm kampanyalarına tek bir yerden erişmeleri için ihtiyaç duydukları esnekliği sağlayarak LinkedIn’in reklam platformunu kullanmayı daha kolay hale getirme taahhüdümüzün altını çiziyor.”

Bu pazarlamacılar için ne anlama geliyor?

Tüm raporlar tek bir yerde: Pazarlamacılar artık Kampanya Yöneticisi’ndeki diğer tüm kanalların yanında LinkedIn reklam performansını görebilir. Bu, cihazlar arası raporlarda hem masaüstü hem de mobil trafiği içerir.

Sonraki düzey ilişkilendirme dönüşümleri: Bir potansiyel müşterinin, dönüşümden önce LinkedIn’de bir işletme ile yaptığı tüm etkileşimlerin etkisini anlamak mümkün olacaktır.

Entegrasyon nasıl etkinleştirilir?

Reklamverenler, aşağıdaki adımları izleyerek entegrasyonu etkinleştirebilir.

1. Adım

Bir Sponsorlu İçerik kampanyası oluşturduktan sonra “Taslak”, Google izleme etiketlerinizi eklemek için ” İzleme yönet ” hedef tahtası simgesini tıklayın.

2. Adım

Gösterim ve tıklama etiketlerini ekleyin ve “Kaydet” e basın. Carousel ve video kampanyası için etiketler de buraya geliyor.

Diğer Öneriler

LinkedIn, “hedef URL” veya açılış sayfası URL izleme yerine yukarıdaki yöntemle tıklama etiketlerinin kullanılmasını şiddetle önerir.

Bu, reklamverenlerin LinkedIn reklamlarıyla tüm etkileşimlerini daha doğru bir şekilde izlemelerine olanak tanır.

Bir tıklama etiketi ekledikten sonra, çift saymayı önlemek için mevcut URL paketlerini kaldırdığınızdan emin olun.

LinkedIn, sosyal eylemler gibi daha fazla metrik eklemek ve Google Campaign Manager ile daha sorunsuz izleme sunmak için çalışıyor.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir