Google Home, Daha Uzun Konuşmalar İçin Hazır!

Bütün büyük teknoloji şirketleri, dijital asistanlarının sesini daha doğal bir sese dönüştümek için yarış içindeler.

Google için Asistan’ıyla doğal sohbetin bir sonraki adımı, her isteğiniz olduğunda “Tamam, Google” deme gereğini ortadan kaldırmaktır. Devam Eden Konuşma, konuşmaya ve yanıtlama süresince Asistan, birden çok sorguyu dinlemeye devam edecektir. Bu özellik, ABD’de İngilizce konuşan müşteriler için Google Asistan uygulamasındaki ayarlar aracılığıyla açabilecekleri Ana Sayfa, Home Mini ve Google Home’da başlıyor.

Hala asistan ile sohbete başlamak için aktivasyon kelimesini söylemeniz gerekir, ancak Devam Konuşması devreye girdiğinde, hala konuştuğunuzu görmek için son etkileşimden sonra 8 saniye dinlemeye devam eder. Konuştuğunuzu duyuyorsa, etkileşimler devam ettiği sürece dinlemeye ve yanıtlamaya devam edecektir. Home, Home Mini ve Home Max’in ön tarafındaki LED’ler, hoparlörün hala aktif olarak dinlendiğini göstermek için yanık kalacaktır.

Hata yapma: Dijital asistanlardan gerçek görüşme yapabilmek için uzun bir yol kat edildi. Ancak bu hedefe doğru bir adım. Hava durumunu sorabilir ve genişletilmiş bir hava tahmini isteyebilirsiniz. Ya da market listenizi okumak için kullanabilir ve daha sonra bir öğe ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Google, geçtiğimiz ay şirketin I / O geliştiricileri konferansında Sürekli Konuşmayı gösterdi. Google Duplex, doğal bir konuşma yaparak diğer bir seviyeye ulaştı: Önceden kaydedilen demoda, Asistan’ın proaktif bir saç kesimini planlamak için bir görüşme yapması gerektiğini belirtti. “Mm-hmm.”

Devam Eden Konuşma, Google Home’un konuşmayı daha sık dinleyeceği anlamına gelir, bu da bazı gizlilik endişelerini artırır, ancak şunu unutmayın: Bu, bilinçli olarak açmanız gereken ve istediğiniz zaman kapatabileceğiniz bir moddur. Bunu yapmak için iOS veya Android cihazınızdaki Assistant uygulamasındaki ayarlar menüsüne gidin. Tüm etkileşimleri, uygulamadaki Etkinliğim bölümü aracılığıyla da inceleyebilirsiniz.

Sizler, dijital asistanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizler, birçok kişinin hayatını kolaylaştırabilecek ürünlerden olduğunu düşünüyoruz. Özellikle, yaşlılar ve yardıma muhtaç insanlar için oldukça faydalı ürünler.

Hayatı kolaylaştıran her ürün bizce oldukça faydalı. Böyle ürünlerin artmasını ve ürünlerin geliştirilmesini destekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here