Google Chrome, Yıllar Sonra En İyi Özelliğini Yayınladı

Google Chrome, çok uzun zaman sonra iyi bir özellikle bizleri sevindirdi.

Google Chrome’un yeni özelliği; hepimizin çok uzun zamandır beklediği, varsayılan videoyu otomatik olarak oynatmayı durdurması. Sinir olduğumuz bu video oynatma özelliğinden bir nevi kurtulduk. Google Chrome 66’nın bir parçası olan bu güncelleme, bugün tarayıcının hem masaüstü hem de mobil uygulamaları için kullanıma sunuldu.

Güncelleme ile, artık videoları otomatik olarak ses ile otomatikleştiren sitelerin sesini manuel olarak kapatmak zorunda kalmayacaksınız. Bunun yerine, Chrome videoların tamamen oynatılmasını engelleyecek fakat ses olmadan otomatik oynatmaya ayarlanan videoların oynatılmaya devam edeceğini unutmayın.

Tek istisna, “daha önce sitede sürekli takip ettiğiniz YouTube ” siteleri olacaktır. Bu özellik o durumda işlemeyebilir.

Bu yeni özellik; mobil arama için de geçerlidir. (ana ekranınıza kaydedilmiş bir web siteniz olmadığı sürece) Sizlerde biliyorsunuz ki, rahatsız edici bir siteyi mobil tarayıcıda tespit etmek ve manuel olarak kapatmak daha zor.

Yeni özellik hem masaüstü hem de mobil için oldukça iyi olmuş. Biz bu özelliğin gelmesine çok sevindik doğrusu. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here