E-ticaret SEO: Renk Değişimi En İyi Uygulamalar

Kullanıcı merkezli SEO’nun hayranı olmamak mümkün değil. Aynı sayfada mümkün olan tüm renk kombinasyonlarını sağlamanın bir yolu olsa sizce de bu muhteşem olmaz mıydı?

Örneğin, T-shirt satıyorsanız, insanlar muhtemelen belirli bir stilin hangi renklerinin bulunduğu ile ilgili arama yapmayı istemez. Ancak, kullanıcıların renk merkezli olduğu durumlar vardır.

Bazen ise elbiselerine uygun ayakkabıyı bulmak için arama yaparlar.

Kopyaların Çoğaltılması

Dikkate almanız gereken ikinci konu, kopyaların tekrarlanmasıdır.

Her bir ürünün her bir rengi için özel bir kopyanın yazılması için ne kadar çaba harcanacağını ve bu zaman ve kaynak yatırımına olası geri dönüşünü göz önünde bulundurun.

Sınırsız kaynağınız var mı ve sadece iyi sıralama için yapabileceğiniz her şeyi yapmak ister misiniz?

Ancak, oluşturduğunuz her bir sayfa için bu sayfayı korumanız gerektiğini de düşünün.

Bu ürünü yeniden tasarladığınızda veya sonlandırırsanız güncellemeniz veya yeniden yönlendirmeniz gereken sunucu yükü, bakım gereksinimleri ve ek sayfalar artar.

Google’ın Gerçekten Taranabileceğini Düşünün

Son zorluk, bu konudaki hedef mesajların her zaman değişkenlik göstermesidir.
Google, tek tek ürünleri tanımlamak için yeni ve daha iyi yollar bulur ve web teknolojisi, tek bir sayfada ne kadar gösterebileceğiniz konusunda ilerleme kaydetmeye devam eder.

Unutmayın, beş yıl önce bu bir sorun değildi çünkü sayfa içi renk seçeneği mevcut değildi.

Şema işaretlemesi ilerledikçe ve arama motorları AJAX içeriğini daha fazla tarayabildiğinden, her bir ürün için tek bir sayfada ayrılan içerikleri ayrıştırabiliyor olmasına şaşırmayın.

E-ticaret siteniz için SEO konusunda sıkıntı yaşıyor, ya da aklınıza takılan sorular varsa bizlere sormaktan çekinmeyin. Sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız. Bilgi alışverişi bizim için oldukça önemli.