Büyük Kitleli Facebook Sayfaları İçin Yeni Kurallar

Facebook, büyük bir çoğunluk olan ABD’deki sayfa yöneticileri için yeni gereksinimleri uyguluyor.

İleride, bu tür sayfaları yöneten kişilerin, yayınlamaya devam etmeden önce bir yetkilendirme sürecinden geçmesi gerekecektir.

Yetkilendirme süreci, sayfa yöneticilerinden hesaplarını birincil ülke konumlarını doğrulamayı içeren iki faktörlü kimlik doğrulamasıyla güvenceye almalarını ister.

Facebook, kullanıcıların bir sayfayı sahte veya saldırıya uğramış bir hesapla yönetmesini zorlaştırmak için bu değişiklikleri yapıyor.

Bu yeni yetkilendirme sürecinden geçmesi gereken sayfa yöneticileri, haber bültenlerinin en başında, işlem yapmaya başlamalarını isteyen bir bildirim göreceklerdir.

Facebook, sürecin tamamlanması için sadece birkaç dakikanın alınması gerektiğini söylüyor. İşlem tamamlanıncaya kadar sayfa yeni içerik yayınlayamaz.

Şirket, sayfa yöneticileri için yeni şartların bu ay içinde uygulanacağını söylüyor.
Bu politika değişikliklerine ek olarak Facebook sayfalarında görüntülenen bilgilerde de değişiklikler yapılacaktır.

İleride, kullanıcılar bir Facebook sayfasında aşağıdaki yeni bilgileri görebilecekler.
Bir sayfa başka bir sayfa ile birleştirildiğinde, Facebook bunu bilinir. Bu bilgi, Sayfa Geçmişi altında görüntülenecektir.

“Bu Sayfayı Yöneten Kişiler” adlı yeni bir bölüm, sayfanın yönetildiği başlıca ülke konumlarını gösterecektir. Bu sadece büyük bir ABD kitlesi olan sayfalarda gösterilecek.

Facebook, bu bilgiyi sergilemenin ardındaki amaç, organizasyonları ve bireyleri, kim olduklarını veya yaptıklarıyla ilgili insanları yanlış yönlendiren hesaplar oluşturmasını önlemektir.

Instagram da önümüzdeki haftalarda benzer özellikleri tanıtacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here