Dijital Reklamcılıkta Blockchain Etkisi

Çevrimiçi reklam endüstrisi sadece patlama yaşıyor. Yakın zamanda yapılan bir Forrester çalışmasına göre şu an olduğundan daha güçlü hale gelmemiştir.

Gerçekten de, 2021 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki reklamverenler için pazarlama bütçeleri, yılda 120 milyar dolarlık bir kollektöre tırmanacaktır. Yakında herhangi bir zamanda yavaşlama belirtisi göstermeyen bir trend.

Google, Facebook, Amazon ve Apple gibi reklam ağlarıyla, çevrimiçi reklamlar, alışverişe uygun değilse hiçbir şey yapamaz. Ancak bu geliştirilebilirlik, en büyük gücü ve en büyük zayıflığıdır.

Bir yandan, çevrimiçi reklamverenler, onlar için neyin işe yarayıp yaramadığı hakkında daha akıllı ve daha bilinçli kararlar vermek için çok büyük miktarda veriye güvenebilirler.

Bu, reklamverenlere izleyicileriyle tek başına yazabileceğinden daha hızlı ve daha verimli yollarla gerçek organik bağlantılar kurma fırsatı verir.

Öte yandan, çevrimiçi reklamcılığın dünyası da her zaman gelişmektedir. Şu anda, sanayi, her şeyi yeniden değiştirmek için ayakta duran bir başka büyük dönüşümün zirvesindeydi.

Blockchain teknolojisinin sadece kripto-madencilerin ve bitcoin meraklılarının kendilerini ilgilendiren bir şey olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Çevrimiçi reklamverenler için keşfedilmeye değer birçok etkileyici etkisi vardır.

Blockchain Nedir?

Bir terim olarak blockchain karmaşık görünmekle birlikte, blockchain aslında oldukça basittir.

Blockchain, işlemlerin (genellikle bitcoin veya başka bir tür kripto para birimi cinsinden yapılır) kaydedildiği bir tür dijital deftere gönderme yapar:

•Kronolojik

•Halka açık

Buna göre, standart bir blockchain işlemi aşağıdaki adımlara ayrılabilir:

• Birisi bir işlem ister, daha sonra bilgisayarlardan oluşan bir P2P ağına (düğüm olarak da adlandırılır) yayınlanır.

• Bu bilgisayar ağı, daha sonra, talep eden kullanıcının durumuyla birlikte, bir dizi karmaşık algoritma yoluyla işlemi onaylar.

• İşlem doğrulamayı tamamladıktan sonra, yeni bir veri bloğu oluşturmak için diğer yeni işlemlerle birleştirilir.

• Bu yeni blok daha sonra deftere eklenir, böylece “zincirde başka bir blok” olur. Bu adım anahtardır, çünkü bu blok sonsuza kadar var olur. Sadece kalıcı ve herkese açık değil, aynı zamanda tamamen değiştirilemez. Bu noktada, orijinal işlem şimdi tamamlandı.

Gerçekten de, bu doğrulama süreci rekorun kalıcılığıyla birleştiğinde bu, blockchain teknolojisinin sunduğu en önemli faydayı getiriyor:

Görünürlük

Blockchain orijinal olarak geliştirildiğinde, bitcoin kullanıcılarının yaşadığı çift harcama sorunlarından birisini çözmek için tasarlanmıştır.

İşaretlenmeden bırakılırsa, aynı dijital “jeton” birden fazla kez harcanabilir, böylece kripto para birimini taklit etmenin daha kolay olduğu ve bunun sonucu olarak piyasayı yapay olarak şişirdiği bir durum ortaya çıkar.

Blockchain, bu sorunu çözmenin en iyi yolu oldu, hepsi bir merkez sunucuya ya da diğer güvenilir otoriteye gerek duymadan, kripto para birimini kısmen ortadan kaldırmak için tasarlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here