Chrome, HTTP Sitelerinin Güvenli Olmadığını Bildirmeye Başladı

Siteniz HTTPS kullanıyor mu? Google, HTTPS URL’lerini kullanmayan sayfaları güvenli olmayan olarak işaretlemeye başlayan Chrome 68’i yayınlıyor.

Beklediğiniz gibi, Google’ın popüler tarayıcısı olan Chrome, yarın başlayacak şekilde güvenli olmayan HTTP sitelerini işaretlemeye başlayacak.

24 Temmuz 2018 tarihinde tüm HTTP sitelerini “güvenli değil” olarak işaretleyecek. Google, bu yaklaşımda olan değişikliği altı ay önce web yöneticilerine ve yayıncılarına vermiştir.

HTTP URL’leri için küçük “i” simgesi yerine, Chrome buna bir “Güvenli değil” etiketi ekler. Bugün, kullanıcılar Chrome 68 sürümüne geçmeden önce nasıl göründüklerine bakacağız.  Chrome’u indirenlerin çoğu otomatik tarayıcı güncellemeleri için ayarlanmış ve bu sayede gelecekte otomatik olarak Chrome 68’e yükseltilecek.

Siteniz ödeme bilgilerini, giriş bilgilerini veya diğer özel bilgileri istemese bile web sitenizi HTTPS URL’lerine yükseltmeniz ve güvende olmanız önemle tavsiye edilir. Bir sitenin büyüklüğüne ve projenin kapsamına bağlı olarak, HTTP’den HTTPS’ye geçiş oldukça iyi bir girişim olabilir.

HTTPS URL’leri gelişmektedir. Bir sitenin büyüklüğüne ve projenize bağlı olarak HTTP’den HTTPS’ye geçiş yapabilirseniz iyi bir girişim olabilir. Bu değişkenliğin ya da müşterinizin sitelerinde gerçekleşmesi gereken durumlar ve tutarlı içerik sorunlarıyla ilgilenen kaynaklar için belirlenen kaynaklara göz atmayı ihmal etmeyin.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here