Bing, Karmaşık Matematik Problemlerini Çözebiliyor

Bing uygulamasının kamerasındaki akıllı arama özelliği yeni ‘matematik modu’ ile Bing, sizin için karmaşık matematik problemlerini sadece bir fotoğraf sayesinde kolayca çözebilir.

Bing, bir matematik probleminin resmini çekmenin ve saniyeler içinde cevabı almanın bir yolunu içeren iOS arama uygulamasına bir güncelleme yayınladı.

Bing ayrıca bir sayfada kelime bulmanıza ve tüm uygulama güncellemeleriyle yapılan geleneksel hata düzeltmelerine yardımcı olmak için “Sayfa İçinde Bul” düğmesini ekledi.

Bu güncellemenin en havalı özelliği, Bing’in “Kamera’sında yer alan Akıllı Arama” yı kullanan yeni “Matematik modu” dur. Herkesin karmaşık matematik problemlerini çözmesi artık kolay.

Matematik probleminin bir fotoğrafını çekmeniz yeterli. Test eden kişiler oldukça başarılı buluyor. Hatta zor okunan matematik problemleri ve cebir, kalkülüs ile ilgili problemlerden tutun da daha basit toplama ve çıkarma fonksiyonlarını içeren problemlere kadar hepsini kolayca çözüyor.

Örnek olarak Bir sorunun çözümünü buradan izleyebilirsiniz.

Yapılan işlemlerin adımlarını da gösterdiği için çok güzel bir uygulama olmuş. Öğrenci arkadaşlarımızın kullanmasını tavsiye ederiz. Çözemedikleri problemleri bu şekilde çok daha iyi anlamış olurlar.

Yararlı olan tüm teknolojik yeniliklere hayran kalmamak mümkün değil doğrusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here