Görseller ile SEO Sıralamanızı Yükseltebilirsiniz

Mobil web siteleri için görüntü boyutunu stratejik olarak kullanmak önemlidir. Ancak, şaşırtıcı bir şekilde, WordPress siteleri 2017 yılına göre% 4,8 daha fazla kilobayt ile daha fazla görüntü kullanıyor.

Görüntü boyutunu azaltarak ve bu görüntüleri arama sıralamanıza yardımcı olabilecek anlamlı bir şekilde kullanarak SEO’nuzu iyileştirebilirsiniz.

İndirme Hızı ve Semantik Anlamı

Mobil web siteleri için en önemli endişelerden biri, indirme hızları.

Görüntüler; metni ayırmak ve içeriğin taranmasını kolaylaştırmak için kullanışlıdır. Bu bir kullanıcı deneyimi özelliği. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde edebilir ve SEO stratejinizi görüntülerle artırabilirsiniz.

Bu nedenle, bir web sayfasını daha kolay okumayı kolaylaştırmak için kullanmak yerine, görüntülerle içerikleri mobil cihazlarda hızlı şekilde indirilecek şekilde entegre ederek her ikisini de gerçekleştirmek mümkün.

Bu ipuçları indirme hızını azaltacak ve arama motorlarının içeriğinizin neyle ilgili olduğunu daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır.

Sıralamanızı görsellerle arttırmanız için yedi yol var:

  • Görselleri basitleştirin,
  • Fotoğrafik görüntüleri, yazı tipleri ve grafik öğeleriyle karıştırmaktan kaçının,
  • Görselleri doğru formatta kaydedin,
  • Çok fazla renk kullanmaktan kaçının,
  • Görselleri sıkıştırın,
  • Görsellerin içeriği desteklemesini sağlayın,
  • Görsellere anlamlı bir bağlam verin.

WordPress Görüntü Boyutu Eğilimleri

WordPress görüntü boyutundaki yıllık eğilimi, sayfaların httparchive.org’a göre 2017’den ortalama% 4.8 daha yüksek olduğunu gösteriyor.

15 Ağustos 2018’de sona eren üç aylık ortalama istatistikleri sadece% 5’lik bir artış göstermektedir. Bu, yayıncıların mobil cihazlar için görsel boyutlarını küçültmeye başladığının bir göstergesi olabilir. Siteniz bu trendin bir parçası olacak mı?

Görselleri Basitleştirin

Çok sayıda desen, degradeler ve küçük detaylar içeren görseller daha büyük dosyalar oluşturmaya eğilimlidir. Örneğin, üzerinde çiy bulunan örümcek ağı veya balıksırtı ceketi giyen bir kişi daha basit bir görüntüden daha büyük bir dosya oluşturacaktır.

Degradeler veya küçük ayrıntılar içeren görseller de daha büyük dosya boyutları oluşturma eğilimindedir.

Görüntüleri küçük dosya boyutlarıyla kullanma savaşının yarısı, basit görseller seçilerek kazanılabilir.

Daha Küçük Dosya Boyutu için Görüntü Türlerini Karıştırmaktan Kaçının

Fotoğrafik olan ve çizimlerden (veya harflerden) oluşan görseller karıştırıldığında daha büyük dosya boyutları oluşturur.

Örneğin, bir manzaraya ait bir JPEG fotoğraf görüntüsüne sahipseniz ve ardından bir olayı bildiren yazı ekliyorsanız, sonuçta elde edilen görüntünün genel olarak bir manzaranın PNG resminden daha büyük olması, aynı ifadenin üstündedir.

Bunun sebebi, JPEG formatının, sözcüklerdeki pikselleşmeyi ve bulanıklığı azaltmak için daha yüksek bir çözünürlükte kaydedilmesi gerektiğidir.

Görüntüler SEO için Önemlidir

Görüntüler sıralama için stratejik olarak kullanılabilir. Görüntüler, görsel aramada da sıralanabilir ve daha fazla ziyaretçiye yönlendirebilir. Görüntüler, arama motorlarının içeriğinizin neyle ilgili olduğunu anlamalarına da yardımcı olabilir.

Görüntüleri sonradan düşünülmüş olarak ele almayın. Görüntüler içeriktir. Tüm içerikler bir SEO stratejisinin parçası olarak dikkatle değerlendirilmelidir.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.