AdSense, Yayıncılara Geliştirilmiş Makine Öğrenimi Sunuyor

Google, AdSense’e gelen üç değişikliği açıkladı. En heyecan verici değişiklik, AutoAds makine öğrenmesi özelliğini muhtemelen geliştiren makine öğrenim teknolojisinin tanıtımıdır. AdSense, yayıncıların daha fazla para kazanmalarına yardımcı olacak gelişmiş makine öğrenim teknolojisine erişmelerini sağlayacak.

Açıklanan değişiklikler arasında kontroller ve şeffaf araçlar bulunmaktadır. Yeni araçlar, ayrıca yayıncılara kontrol becerisi kazandıracak.

AdSense için Geliştirilmiş Makine Öğrenimi

Bu özellikler, yayıncıların reklam boyutlarının kararlarını almak için makine öğrenimini kullanmasını sağlıyor.

AdSense duyurusu bunu, makine öğrenimini de kullanan mevcut AutoAds programında bir gelişme olarak belirtmedi. AutoAds, Şubat 2018’de kullanıma sunulan makine öğrenim teknolojisini kullanan reklamlar sunan bir sistemdir.

Açıklanan duyuru benzer görünüyor. Dolayısıyla, bu güncellemenin mevcut AutoAds özelliğinde bir iyileştirme olduğunu varsaymak mantıksız olmayabilir. Makine öğrenimi teknolojisi, büyük reklam sunumu verilerini kullanacaktır. Amaç, site ziyaretçilerine en iyi reklamları göstermektir.

AdSense, makine öğrenimi teknolojisini şöyle tarif ediyor: “İlk adım, daha akıllı boyutlandırma, daha iyi reklam yerleşimleri ve Google’ın makine öğrenim teknolojisiyle desteklenen yeni biçimler.

“İçeriğinizle ne zaman ve ne tür reklamlar gösterileceğini belirlerken, reklamlarda kullanıcı ilgisini artırmanın en iyi yollarını anlamak için yoğun bir şekilde yatırım yapıyoruz. Bu yeni özelliklerin yanı sıra size kontrolleri ve raporları sunacağız. Sürekli olarak ihtiyaçlarınızı karşıladığımızdan emin olmak için AdSense’ten beklediğiniz şeffaflık… ”

Gösterge Tablosu Araçları ve Raporlama İyileştirmeleri

AdSense’in duyurduğu ikinci gelişme, araştırma araçları sağlama sözü verdi. Yeni araçlar, reklam performansı konusunda daha iyi geri bildirim sağlayacaktır. Ayrıca, yayıncılara, reklamların diğer web sitelerine göre nasıl performans gösterdiğine dair bir fikir verecektir.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir