Instagram, Nametags’lerle Okul Ağlarını Test Ediyor

Instagram, Nametags’lerle sizi yeni insanlara bağlamak ve grafiğinizi çeşitlendirmek için tasarlanan iki yeni özellik sunuyor.

Bu nedenle, her zaman ilgi çekici bir şey var. Instagram, iOS ve Android’de QR Snapcode tarzı Nametags’ı dünya çapında tanıtıyor. Teknik olarak QR kodlar gibi olmasa da, çevrimdışı olarak tanıştığınız kişileri izlemenize izin vermek için onlar gibi taranabiliyor. Nametags’lerin nasıl çalıştığına bakalım:

Özelleştirilebilir kodlara profilinizdeki üç çizgili menüden ulaşabilirsiniz. Diğer kullanıcılar, sizi takip etmek için Instagram Hikayeler kamerasına ya da kendi Nametag’inizdeki Scan Nametag butonu üzerinden kodunuza basılı tuttuklarında taranabilirler.

Instagram ad etiketine renkler, emojiler veya selfie ekleyebilir, insanların sizi takip etmelerine, web sitenize veya sosyal medyaya koymalarına veya SMS, WhatsApp, Messenger ve arkadaşlarınızla mesajlaşmalarına yardımcı olmak için telefonunuzdan gösterebilirsiniz.

Instagram’ın, Snapcode’ları kopyalaması oldukça uzun sürdü. Şaşırtıcı doğrusu… Facebook Messenger, Nisan 2017’de kendi QR kodlarını piyasaya sürdü, ancak hiç bir zaman kullanılmadı.

Instagram, ABD çapında çeşitli üniversitelerde okul topluluklarını test etmeye başlıyor. Üniversitenizin ağına; okulunuzu, sınıfınızı ve spor takımınızı listeleyen profilinize bir çizgi eklemek için izin verin. Okulunuzdaki herkesi listelemek veya mesaj göndermek için kullanabileceğiniz bir yapı.

Okul toplulukları, kullanıcıların tüm içeriğini okullarında ister herkese açık olarak gösterebileceği isterse sınırlandırarak gizliliğini ayarlayabildiği Facebook gibi bir yapıya sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here