WordPress Şifre Sıfırlama

Eğer bu makaleye ulaştıysanız muhtemelen WordPress şifrenizi unuttunuz hatta hangi email adresi ile bağlantılı olduğu hakkında bile en ufak fikriniz yok. Korkmayın hemen aşağıdaki adımları tek tek izlediğinizde artık WordPress şifrenizi rahatlıkla sıfırlayabileceksiniz.

WordPress Şifre Sıfırlama

Eğer WordPress admin panelini oluştururken hangi email adresini kullandığınızı biliyorsanız aşağıdaki adımları takip etmenize gerek yok. “Parolanızı mı unuttunuz?” linkini tıkladıktan sonra email adresinize WordPress şifre sıfırlama bilgilerini gelecektir.

wordpress şifre sıfırla - parolanızı mı unuttunuz

Eğer email adresinizi dahi hatırlamıyorsanız o zaman birazdan anlatacaklarımı uygulayabilirsiniz.

1 – Cpanelinize (veya plesk) giriş yapın. (Eğer Cpanelin ne olduğu hakkında en ufak bir fikriniz bile yoksa o zaman hosting hizmetini kimden alıyorsanız (natro, godaddy, isimtescil vs..), o firma ile iletişime geçebilirsiniz.)

2 – Karşınıza çıkan ikonlardan “phpMyAdmin” i tıklıyoruz.

phpMyAdmin wordpress şifre sıfırlama

3 – Soldaki menüden veritabanınızın adının yanında yazan + işaretini tıklıyoruz ve sonra w p _ u s e r s’ı tıklıyoruz.

şifremi unuttum wordpress

4 – Karşınıza bir tablo çıkacak ve u s e r _ l o g i n başlığının altında bir veya birden fazla kullanıcı adı göreceksiniz. Hangi kullanıcı adını ait şifreyi değiştirmek istiyorsanız, o satırın başındaki kutucuğu tıklayıp, edit diyoruz.

wordpress şifre nasıl sıfırlanır

5 – Karşınıza bir tablo daha çıkacak. Bu tabloda u s e r _ p a s s satırını bulmanız gerekiyor. Bu satırda function başlığının altındaki seçeneği MD5 value başlığının altındaki seçeneği ise yeni şifreniz olarak belirleyin. Sonra Go butonuna basmanız yeterli.

wordpress şifre değiştir, sıfırla

Yukarıda belirttiklerimi sırasıyla yaptığınız taktirde, WordPress şifrenizi değiştirebilecek ve admin paneline belirlediğiniz yeni şifre ile girebileceksiniz.

Bir Makale Daha?

En İyi WordPress Temaları (18 En İyi WordPress Teması)

 

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir