Trafik Artırmak için Trend Olan Konular Nasıl Kullanılır?

Daha fazla trafik, daha fazla bağlantı, daha fazla dönüşüm anlamına geliyor.

İster SEO uzmanı olun, ister çevrimiçi varlığınızı artırmak isteyen bir web sitesi sahibi olun, ilgi çekici, SEO dostu içeriğin yüksek kaliteli bağlantılar ve organik trafik çekmenin anahtarı olduğunu biliyorsunuz.

Alanınızdaki güncel etkinliklere ve trend konulara uyum sağlayarak tıklanabilir, paylaşılabilir içerikleri kolayca ve yaratıcı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Web sitenize bağlantılar ve trafik çekmek için trend konuları kullanmanın 2 yolundan sizlere bahsetmek istiyoruz.

1. Günceli Takip Edin

Viral içerik oluşturmanın ilk adımı, mümkün olduğunca trendlerin önünde kalmaktır.
Güncel etkinliklerin, haberlerin, pop kültürünün ve daha fazlasının üstünde kalmak için çeşitli araçlar kullanmalısınız.

Bu şekilde, bir öykü biter bitmez kendi makalenizi, incelemenizi, videonuzu veya fikirlerinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Trend Olan Konularla Uyum İçindeki En İyi Araçlar

Google Trends

Google Trends, anahtar kelimenizle ilgili en çok yükselen aramaları gösterdiği için harika bir trend olan bir konu aracıdır.

Facebook

Birçoğumuz, Facebook’u arkadaşlarıyla iletişimde kalmak, düşüncelerimizi paylaşmak ve hatta favori markalarımızı takip etmek için kullanıyoruz.

Alanınızla ilgili popüler hashtag’leri kontrol edebilir, kitlenizin ne hakkında konuştuğunu görmek için Facebook gruplarına göz atabilir veya yalnızca Haber Akışı’nızda hangi etkinliklerin gösterildiğini takip edebilirsiniz.

Ayrıca Twitter ve Reddit gibi birçok sosyal ağdan da faydalanabilirsiniz.

2. Fırsatlara Dikkat Edin

Şu anda hangi konuların alanınızda trend olduğunun farkında olduktan sonra, gerçekten harika içerikler oluşturma fırsatlarına dikkat etmeniz gerekir.

Bunu yapmak, mevcut bir makalenin bir parçasını veya mevcut bir etkinlikte bir fikir parçasını yazmaktan çok öteye gider.

Web’i fikirler için incelemek yerine, en iyi yaklaşım, zaten bildiğiniz şeylerle yani markanızla başlamaktır.

Marka mesajınızı ve izleyicilerinizin aradığı şeyleri beğenirseniz, “sıfırdan” başlamaktan çok daha kolay olur.

İçerik fırsatları ararken kendinize sormanız gereken bazı sorulardan bahsetmek istiyoruz:

  • Şu anda kapsanan alanda bir “boşluk” var mı? Diğer haberlerin ve web sitelerinin eksik olduğu bir açı var mı? Mevcut bir konu hakkında yeni bir teklif sunabilir misiniz?
  • Takipçilerim şu an hangi konuyla ilgileniyor? Ele alınması gereken acil bir konu var mı?
  • Rakipleriniz ne hakkında konuşuyor?
  • Bu ve daha fazla soruya yanıt oluşturup yeni içerikler üretebilirsiniz. Siz içerik oluşturmadan önce nasıl bir yol izliyorsunuz?