SEO Hizmeti Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 3 Unsur

Günümüz pandemi şartlarından kaynaklı olarak birçok işletme dijital pazarlama konusunda adımlar atmaya başladılar. Tabi ki bu şekilde işletmelerin hemen hemen hepsinin dijital pazarlama ihtiyaçlarının doğması, dijital pazarlama konusunda hizmet veren şahısların ve ajansların da sayısını artırdı. Peki durumlar bu şekilde olunca dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından birisi olan SEO hizmeti almadan önce bu hizmeti veren ajanslar konusunda nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikli olarak eğer SEO hizmeti alacaksanız, SEO hizmeti veren şahıslar ya da SEO hizmeti veren dijital pazarlama ajanslarını bulmanız gerekmektedir. Gerçekten profesyonel ve deneyimli SEO uzmanları tarafından hizmet almak istiyorsanız ufak bir piyasa araştırması yapıp, bu hizmeti veren şahısları karşılaştırmak adına elinizde bilgi olması gerekmektedir. Dilerseniz sırasıyla başlayalım…

  1. Önceden Hizmet Vermiş Oldukları Firmalar/Şahıslar Kısacası Referanslar

SEO hizmeti almadan önce sizlere incelemeniz için referans sunulması önemlidir. Bu referansları inceleyerek, SEO hizmeti veren ajansın ya da şahsın SEO konusunda ne kadar deneyimli ve tecrübeli olduğu hakkında ön bir bilgiye sahip olmuş olursunuz. SEO hizmeti veren ajansın ya da şahsın referanslarının olması, önceden çalışmış olduğu web sitelerini ve anahtar kelimelerini sunması önem taşımaktadır. Böylece siz de ne kadar başarılı bir SEO ajansından hizmet alacağınızı görmüş olursunuz.

Tabi ki referansı olmayan kişilere ve ajanslara da şans tanımak lazım ancak başarı şansınızı yüksek tutmak ya da gerçekten riske atamayacağınız bir web sitesine sahip iseniz referansları dikkate almak sizler için en önemli unsur olacaktır. İşte bu noktada güçlü referansları ile SEOPix devreye giriyor. Bu zamana dek onlarca sektörde başarıya ulaştırmış oldukları referansları ile SEOPix, sizlere de SEO hizmeti sunmak için hazır!

  1. Garanti Sunan Ajanslardan/Şahıslardan Uzak Durun

En çok önümüzde çıkan problemlerden birinden bahsediyoruz. Şimdi öncelikle şunu anlamamız gerekmektedir. Hiçbir ajans ya da şahıs size yükseliş garantisi sunamaz ancak yükseliş olmaması durumunda iade garantisi sunabilir. Bu ikisi arasındaki ince farkı anlamamız gerekmektedir. Hem size hizmet verip, hem de iade garantisi sunmadan yükseliş garantisi sunan birisi ya da birileri var ise oradan uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü Google ya da diğer arama motorları kimsenin kontrolünde olan bir şey değildir. 

Belli başlı çalışmalar yapılır, bunun sonucunda site olumlu sinyal alırsa sıralamda yükselir, sinyal almaz ya da olumsuz sinyal alırsa sıralamalarda düşüş gerçekleşir. SEOPix sizlere, belirlenen takvim içerisinde yükseliş olmaması halinde iade garantisi sunmaktadır. Sizler de yükseliş garantisi ile hizmet almak için SEOPix ile iletişime geçebilirsiniz!

  1. SEO Fiyatları Hakkında Market Araştırması Yapın

Öncelikle bazı başarılı ajanslar da referanslar ile ellerini güçlendirmek amacıyla uygun fiyattan hizmet verebilirler ancak bazıları da SEO paketleri, backlink paketleri olarak adlandırabileceğimiz, işe yarama ihtimali düşük olan tek kullanımlık SEO hizmetlerini de uygun fiyatlardan sunabilmektedirler. Buradan bir tanesinin sebebi müşteri çekmek ve referans elde etmek, bir diğerinin ucuz olmasının sebebi ise çok büyük olasılıkla işlemlerin robotlar tarafından yaptırılmasından kaynaklanmaktadır.

Kısacası gerçekten iyi bir SEO danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız birçok firmadan ya da şahıstan bilgi ve fiyat almanız gerekmektedir. Ardından bu 3 basit unsura göre kıyas yapabilir ve sizler için en uygun olan seçeneği seçerek SEO hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Tabi ki öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir. Eğer sıfırdan ya da direkt olarak SEO danışmanlığı hizmeti alacaksanız tek kullanımlık hizmetlerden almamanız gerekmektedir. Bu durumlar, sonradan SEO danışmanlığı almaya başlarsanız karşınıza problem olarak çıkabilmektedir. Bu nedenle direkt olarak bir SEO ajansı ya da SEO uzmanı ile çalışmaya başlamanız gerekir.

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir