B2B Şirketleri için En İyi On İçerik Pazarlama Taktiği

iyi pazarlama stratejilerini arıyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Makalesi / blogu, iş 2 iş anlaşmaları söz konusu olduğunda pazarlama taktiklerini geliştirmek isteyenler için yazılmıştır. It içeriğini okuduktan sonra, etkili bir pazarlama stratejisinin nasıl planlanacağına dair tam bir fikir edinebilirsiniz. Başarılı bir pazarlama planı yapmanıza yardımcı olabilecek yüzlerce ipucu ve teknik olmasına rağmen, sizlerin b2b şirketleri için en iyi on taktiği bilmenizi istiyoruz.

İlk OnPazarlama Stratejileri

İşletme profesyonellerinin pazarlama hakkında ne düşündüklerini araştırdık ve bilgilerine dayanarak, daha iyi bir sıralama pozisyonu kazanmanıza kesinlikle yardımcı olacak en iyi on başarılı stratejiyi bir araya getirdik. İnsanlar genellikle pazarlamanın yayınlamadan önce intihali kontrol et ile intihal tespit programı ile geliştirilebileceğini düşünürler. Evet, bir dereceye kadar doğrudur!

İçerik pazarlaması

İçerik pazarlaması, metinsel vurgu ve etkinin müşteri davranışını hedeflemekten daha çok tercih edildiği pazarlama türüdür. İçerik pazarlaması çok etkilidir çünkü basitçe şunları yapabilir:

 • Satış hunisi aracılığıyla potansiyel müşterileri çekin.
 • Marka görünürlüğünü, güvenilirliğini ve tabii ki arzu edilirliği artırmanıza kolayca yardımcı olabilir.
 • Ayrıca hedef pazarları BT bilgileriyle uyumlu hale getirebilir. 

Gelen pazarlama 

Gelen pazarlama, B2B pazarlama söz konusu olduğunda bir başka önemli stratejidir. İçerik pazarlamasının özellikle önemli bir parçası olarak kabul edilir; Gelen pazarlama etkilidir çünkü şunları yapabilir:çalışabilir

 • Her boyutta işletme için.
 • Daha bilgilendirici beklentiler yaratabilir.
 • Kullanıcı ilişkileri sistemi ile kolaylıkla entegre edilebilir ve yönetilebilir.
 • Günümüzde kullanıcılar reklamlardan çok bloglarla ilgileniyor.

Sosyal medya pazarlaması

Sosyal medya pazarlaması, aşina olması gereken bir başka önemli stratejidir. Sosyal medya pazarlaması, doğrudan SEO önlemlerinden kolayca etkilenen yazılı içeriği, videoları ve resimleri paylaşmayı içerir. İşletmenizi bir sosyal medya platformuna bağlamanız ve düzenli olarak benzersiz içerikler yayınlamanız önemlidir. İçeriğinizi yayınlamadan önce doğrulamak için intihal programı kullanmanız önerilir.

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO, pazarlamanın çok önemli bir yönüdür. Sitenizin SEO puanı ne kadar iyi olursa, diğer işletmelerle bağlantı kurma şansınız o kadar yüksek olur. Arama motoru optimizasyonu bilmeniz gereken birçok faktörü içerir:

 • Publish kalitesi ve ayrıntılı yayın, bildiğiniz tüm yönleri ve güçlü araştırmalara dayalı benzersiz içeriği kapsar.
 • İçeriği searchenginereports.net gibi bir çevrimiçi intihal programı kullanarak web sitesinde yayınlamadan önce iki kez kontrol edin ve çalışmanızda herhangi bir kopya bulunmadığından emin olun.
 • İçeriğinizi içine görseller ekleyerek görsel olarak çekici hale getirmelisiniz.
 • Blogunuzun / web sitenizin diğer birçok iyi itibara sahip platformlarla bağlantılı olduğundan emin olmalısınız.
 • İçeriği her zaman en basitleştirilmiş ve anlaşılır biçimde yayınlayın. 

Arama motoru pazarlaması

Arama motoru pazarlaması SEO’dan farklıdır; SEM aslında ücretli reklam yardımı ile web sitelerindeki organik trafiği artırmak için farklı şirketler tarafından kullanılabilen ve kullanılmakta olan bir araçtır. SEM’in en popüler yönteminin tıklama başına ödeme bağlantısı olduğunu bilmelisiniz. Olabildiğince çok etkili bir yöntemdir:

 • Bir web sitesinin erişimini genişletin
 • Maliyet etkin ve aynı zamanda yüksek görünürlük
 • sağlar Farklı pazarlara ve izleyicilere uyarlanabilir.

Hesap bazlı pazarlama ve Yeniden Hedefleme

Aynı zamanda B2B pazarlama stratejisinin de bilinmesi gereken bir parçasıdır. Planları, yalnızca son derece kişiselleştirilmiş kampanyalar için kullanılan tek bir hedefli hesaba odaklanır. Stratejisi, pazarlama ve satış ekibi birçok avantajdan yararlanabilir. Hesap tabanlı pazarlamanın önemli özelliklerinden bazıları, daha hızlı bir satış süreci, uygun maliyetli pazarlama ve elbette pazarlama kaynaklarının stratejik kullanımını dahil edebilmenizdir.

YenidenYeniden

HedeflemeHedefleme, b2b pazarlamaya ait başka bir benzersiz taktiktir. Aslında, sitenizi ziyaret eden ancak bir işlem yapmadan veya satın almadan önce ayrılan kullanıcıları tanımlamanıza yardımcı olabilecek tarayıcı çerez tabanlı bir teknolojidir. Bilgileri, kullanıcıyı ilk etapta bırakan şeyi incelemenize yardımcı olur. Bilgisine dayanarak, iyileştirilmiş planlarla izleyiciyi kolayca yeniden yakalayabilir ve yeniden hedefleyebilirsiniz.

Medya ve PR planları

Kazanılan medya, özgür medya olarak da bilinen, hiçbir ücretli masraf içermeyen, elle yapılan çabalarla elde edilen tanıtımdır. Sadece işiniz trafik tarafından takdir ediliyorsa ve trendlerde ilerliyorsa kazanılabilir. 

Tavsiye programları

Bu programlar aynı zamanda b2b pazarlamasının bir parçasıdır. Program, şirketlerin kendilerini başka bir platformda tanıtmaya dayalı insanların dikkatini çekme yaklaşımlarını ifade eder. Buna geri bağlantı tekniği de diyebilirsiniz. Aynı zamanda yönlendirmeli pazarlama olarak da bilinir. Kullanıcılar arasında her yıl daha popüler!

Endüstriyel olaylar

İşletmeden işletmeye pazarlamayı geliştirmenin bir başka önemli yolu, kurumsal dünyada anlamlı etkileşimler ve ilişki kurma yardımıdır. Seminerler, endüstriyel etkinlikler düzenlenebilir ve ayrıca başka işletmelerin ev sahipliği yaptığı etkinliklere de katılabilir. Aynı zamanda kullanışlı bir taktiktir!

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir