Pinterest, Tüm Reklamverenlere Genişletilmiş Video İmkânı Sağlıyor

Pinterest, başarılı bir beta testi uygulayarak maksimum genişletilmiş videoların tamamını tüm reklamverenlerin kullanımına sunuyor.

Maksimum genişletilmiş videolar, standart videoların dört katı büyüklüğündedir.
Pinterest, bu geniş formatlı video reklamlarını Haziran ayında sınırlı sayıda reklamverenle test etmeye başladı.

Testin başarısı kanıtlandı. Pinterest, artan katılım oranlarını ve daha verimli görüntüleme başına maliyeti gerekçe olarak gösterdi.

“Bu durumda, daha büyük demek daha iyi demektir: Pinners bu yüksek etkili videoyu fark ettikçe, bu biçim için daha fazla etkileşim oranı gördük.

Maks. genişlik biçiminde, reklamverenler, görüntüleme başına etkin maliyetler ve marka bilinirlik metriklerindeki artışları gördü. ”

Pinterest, farklı içerik türlerinin platformunda nasıl çalıştığını gösteren yeni çalışmaları referans almaktadır.

Şirket, reklamverenlerin video reklamları için en iyi olanı görmek için bu farklı yaklaşımları test etmelerini öneriyor.

Video reklamlar, ilk birkaç saniyede görünür hale getirilmiş bir logo ve güçlü bir marka içermelidir. Ürünler videoya entegre edildiyse kullanıcıların daha fazla etkileşim kurdukları görülecektir. Öğretim videolarının daha uzun izleme süreleri oluşturduğu ve daha sık kaydedildiği söylenir.

Videoları genel olarak kısa tutmak basit ve önemli bir fikir veya mesaja odaklamak iyi bir fikirdir. Yaklaşık 6-20 saniye arası zaman idealdir. Mayıs 2018 çalışmasına göre, eğitici videolar Pinterest’teki kişilerde iyi performans gösteriyor.

Maksimum genişlikte video reklamlar için yeni seçenek, şimdi reklam yöneticisinde kullanılabilir durumda. Maksimum genişlikte video kampanyaları yayınlamak için Pinterest satış temsilcinize veya Pazarlama İş Ortağınıza ulaşın.

interest’i ne kadar kullanıyorsunuz, reklam vermek için tercih ettiğiniz bir mecra mı? Çünkü Facebook ve Instagram her zaman daha ön planda. Fakat reklamlar konusunda eskisi gibi verim alınmadığından dolayı çoğu kişi ve markalar şikayetçi.

Bu nedenle Pinterest iyi bir alternatif olabilir. Markanız ve hedef kitlenize uygun bir mecra ise Pinterest’i de kullanmanızı tavsiye ederiz. Belki genişletilmiş video reklamları sizin için güzel bir seçenek olabilir.

Fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Pinterest kullanıyor musunuz ve markanız hangi sektöre hizmet ediyor, kullanıyorsanız eğer kullanmaktan memnun musunuz? Cevaplarınızı bekliyoruz.

Paylaş
Önceki İçerik3 Kolay Adımda Blog Yazısı Nasıl Planlanır?
Sonraki İçerikTwitter Lite Türkiye’de
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here