Pinterest, Aylık 250 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Pinterest, her ay sosyal ağı kullanan 250 milyar insanın bir kilometre taşı olduğunu açıkladı.

Pinterest’teki içerik miktarı hızla artıyor. Şirket, keşfedilecek olan 175 milyardan fazla fikir olduğunu ve geçen yıldan bu yana% 75 artış olduğunu söyledi.

Global Satış Müdürü Jon Kaplan resmi açıklamada şöyle diyor:

“Bana göre, bu, insanların gerçekten ihtiyaç duyduğu bir hizmet oluşturduğumuza dair bir onaylama. Pinterest, insanların yeni bir hobiden yeni bir görünüme kadar her şey için ilham bulmak için kendilerine odaklanmaya başladıkları bir yerdir.

Kaplan ayrıca, pazarlamacıların dikkat etmesi gereken bir bilgi de paylaştı.
Pinterest’teki insanların yaklaşık yüzde 78’i, markaların içeriğinin yararlı olduğunu ve diğer sosyal ağlardan daha yüksek olduğunu söylüyor. Şu anda, Pinterest’te 1,5 milyon işletme çalışıyor.

Pinterest, işletmeler için müşterilere aşağıdaki gibi bir dizi araç sunmaktadır:
• Maksimum genişlikte tanıtılan videolar
• Alışveriş reklamları
• İş profilleri

İşletmeler yakında İngilizce konuşulmayan pazarlarda Pinterest’te reklam satın alabilecekler.

Bu önemlidir; çünkü şu anda Pinterest’deki kullanıcıların yarısından fazlası ve yeni kayıtların% 80’i ABD’nin dışından gelmektedir.

Kaplan, şirketin reklam veren ve tüketici dostu bir ortam yaratmayı taahhüt ettiğini belirtiyor.

“Pinterest’e geldiğimden beri, amacım tüketicilerin beğenebileceği bir reklam platformu oluşturmaya yardımcı olmaktı: işletmelerin, organik içerikli olarak yararlı ve ilgili hissettikleri reklamlarla insanlara ulaşabileceği bir yer.”

Şirket, reklamverenlere, insanların Pinterest’teki reklamları diğer platformlardaki reklamlardan 1,4 kat daha ilgili ve kullanışlı olduğunu belirtiyor.

Farklı hobilere sahip kişilerin Pinterest’ten yararlandıklarını hatta oradan öğrendikleri yeni bilgilerle kendilerine iş modelleri yarattıklarını biliyoruz. Sizler, Pinterest kullanıyor musunuz? Hangi markaların Pinterest kullanmasını yararlı buluyorsunuz?

Dijital pazarlama alanında çalışan kişilerin, markalarına uygun reklam verebilecekleri bir mecra olup olmadığını incelemelerini tavsiye ederiz. Çünkü Pinterest ekibi de reklam konusunda oldukça iyi durumda olduklarını belirtiyorlar. Markalar için reklamların değerini göz önünde bulundurarak farklı mecralarda verilen reklamların faydalı olabileceğini unutmamalı.

Sizlerin de fikirlerini merak ediyoruz. Neden Pinterest kullanmalı, size veya markanıza ne gibi faydaları olabilir? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Paylaş
Önceki İçerikGezmeyi Sevenlere: Google Touring Bird!
Sonraki İçerikNike’ın Satışları %31 Oranında Arttı
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

1 YORUM

  1. Banu Hanım Merhaba,

    Pinterest çok ilginç ve etkili bir mecra. A.B.D.’de reklamverenler, e-ticaret yöneticileri ve bloggerların gelirlerinin neredeyse yarıya yakını Pinterest’ten elde ediliyor ve bu inanılmaz bir oran. Ancak ülkemizde Pinterest’in derinlemesine incelenmediğini, çoğunlukla Instagram’ın tercih edildiğini görüyoruz.

    Yapıları, algoritmaları çok farklı olmakla beraber her ikisi de görsel mecralar olmaları sebebiyle Türkiye’de durdurulamaz bir Instagram çılgınlığı yaşanırken Pinterest hemen hiç önemsenmiyor. Yakın ve orta vadede de Pinterest’in öneminin fark edileceğini pek tahmin etmiyorum açıkcası.

    Bu konuyu gündeme getirdiğiniz ve Pinterest’e dikkat çektiğiniz için teşekkürler.
    Saygılarımla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here