İçerik Pazarlamada 5 Fütüristik Yöntem

Yaratıcı içerik pazarlama sırrının şu an avucunuzun içinde olduğunu hiç düşündünüz mü?

Akıllı telefon, kişisel bir ihtiyaçtan, devrim yaratan içerik üreten bir makineye dönüştü. Dahili kamerası süper güç benzeri özellikler, formatlar, uygulamalar, platformlar, objektifler, filtreler ve sosyal medya kanalı sihirbazı ile donatılmıştır.

Çıkış potansiyeli, pazarlamacıların görsel içerik stratejilerini rekor hızda düşünmelerini ve yeniden düşünmelerini sağlamaktır.

Peki, içerik pazarlamanın geleceği nelerdir ve nasıl farklılaşmaya cesaret edersiniz?

Yeni pazarlama gerçeklerini görsellerle öne çıkarmanın ve keşfetmenin 5 yolundan sizlere bahsetmek istiyoruz.

1. Facebook Canlı Yayın

Geçtiğimiz yılki içerik pazarlamanın altın çocuğu Facebook Live idi. Yine de geçen ay, Sosyal Medya Uzmanı Michael Stelzner, dört haftalık Facebook gösterilerinin üçünü birden iptal etmek için bir haber bombası attı.

Markalar nihayet canlı yayılma kavramına ısındığında ve Facebook bağımlılığı tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunda, endüstri liderleri bunu durdurma kararı alıyor.

2. Dikey Video

Videolar, her şeyi gerçek ve otantik yapmaktan ibarettir.

Sadece birkaç yıl önce, dikey video neredeyse tabu sayıldı.

Akıllı telefon kullanıcıları telefonlarını yüzde 94 oranında dikey olarak tutuyor.

Snapchat sayesinde, dikey video, kulanmanın gücünü sağlam bir şekilde sağlamlaştırdı.

Daha sonra Instagram Stories, sonra Facebook Hikayeleri ve şimdi dikey harekete katılacak en son yatay oyuncu YouTube kaldı.

Sosyal medya pazarlama kanalları dikey videoları ödüllendiriyor ve influencerlar da bu nedenle dikey videoyu tercih ediyor.

3. 360 Derece Videolar

İzleyici deneyimleri, yerleri ve hikayeleri kitlelerinizle paylaşıyor musunuz?

360 derecelik bir video sizi doğrudan anıya taşır. Görüntüleyenlerin 360 derecelik tüm deneyimi, sanki kendilerininmiş gibi görmelerini sağlar.

En çok hissedilen duygu, durum ve anların olduğu sanal bir deneyim yaratmaya çalışan bir marka iseniz, 360 derecelik video tam size göre.

4. 3D Fotoğraflar

O an izleyicinizi yeni bir boyuta taşımak istersiniz, sorun değil.

Küçük bir katman, doku veya derinlik eklemek istiyorsanız – sosyal medyada hikaye anlatımınıza 3D eklemek mümkündür.

Şüphesiz, şu an itibariyle, haber akışında öne çıkmak kritik önem taşıyor. 3D fotoğraflarla kitlelerin arasından sıyrılmaya hazır olun.

5. Artırılmış Gerçeklik

Snap AR Ürün Stratejisi Müdürü Carolina Arguelles, bu ay dünyanın ilk Mixed Reality Marketing Conference’da konuştuğunda, şimdi kamera pazarlaması olarak adlandırdığımız bir çağda olduğumuzu vurguladı.

Artık telefon ile konuşarak ve hatta kısa mesaj göndererek iletişim kuramıyoruz.

Snapchat reklamları, yatırım getirisi elde etmek için muhtemelen daha kolay olmayacaktır. Kitleniz Z kuşağından ise ücretli bir stratejiyi düşünmelisiniz. Buna bağlı olarak Snapchat reklamlarını incelemek sizin için çok iyi bir başlangıç olabilir.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir