Google’ın Kullanıcıları İzinsiz Chrome’a Kaydetmesi Tartışmasında Geri Adım 

Google, güncelleme ile birlikte kullanıcıları izinsiz olarak Chrome’a kaydediyordu. Bu durum tartışmalara neden olmuştu. Google’dan geri adım açıklaması geldi.

Google’ın yeni güncellemesinden sonra Google hizmetlerinden herhangi birine giriş yaptığınızda sizi izinsiz olarak otomatik Chrome’a kaydetmeye başladı. Yani gmail gibi bir uygulamada oturum açmanız,  Chrome’a otomatik olarak kaydediliyorsunuz. Google web sitesinden çıkış yapıldığında ise Google hesabınızdan da çıkış yapılıyor.

Chrome_google

Bu durum ilk olarak Johns Hopkins University’de öğretmenlik yapan bir şifreleme uzmanı MatthewGreen’in pazartesi günü yazdığı blog ile yankı uyandırdı ve tartışılmaya başlandı. Bunun üzerine Google da bir blog yayınladı. Korkulacak bir durum olmadığını fakat yine de Chrome da değişiklikler yapacaklarını belirtti.

“Oturum tutarlılığımızın kullanıcılarımızın birçoğuna yardımcı olacağını düşünürken, kullanıcıların web tabanlı oturum açma özelliğini tarayıcı tabanlı oturum açma ile bağlamalarını sağlayan bir denetim ekliyoruz. Bu sayede kullanıcılar deneyimleri üzerinde daha fazla kontrole sahip oluyor. . Bu özelliği devre dışı bırakan kullanıcılar için bir Google web sitesinde oturum açmak, onları Chrome‘a ​​kaydetmeyecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here