Google Analytics, Google Signals ile Yeteneklerini Sunuyor

Google Analytics, cihazlar arası raporlama ve yeniden pazarlama özellikleri sunan Google Signals adlı yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Google Signals’i etkinleştirmeyi seçen kullanıcılar, müşterilerin cihaz kullanımları arasındaki farkı daha iyi anlamak için geliştirilmekte olan yeni reklamcılık özelliklerinden yararlanabilir.
Aşağıdakileri etkinleştirmek için mevcut reklamcılık özelliklerini yükseltir:

Google Analytics ile Yeniden Pazarlama: Reklamları Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş Google kullanıcılarına, Cihazlar arası uygun yeniden pazarlama kampanyalarındaki reklamları sunun.

Reklam Raporlama Özellikleri: Google Analytics, Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş kullanıcılar hakkında ek bilgi toplayacaktır.

Demografi ve İlgi Alanları Raporları: Google Analytics, Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş kullanıcılar hakkında ek bilgi toplayacaktır.

Cihazlar Arası Raporlar (Beta Sürümü): Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş kullanıcıların toplu verilerine dayanarak Google Analytics, tüm cihaz türleri için kullanıcı tabanı için davranış modelini kullanır.

Bir yardım belgesinde Google, Google Signals’in neden Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş kullanıcıların verilerine bağlı olduğunu açıklar.

“Kullanıcılar Reklam Kişiselleştirme özelliğini açtıklarında, Google bu kullanıcıların çevrimiçi bir mülkle birden çok tarayıcıdan ve birden fazla cihazdan nasıl etkileşimde bulunduğuna ilişkin bütünsel bir görünüm geliştirebilir… Reklam Kişiselleştirme özelliğini etkinleştirmiş olan kullanıcılar tarafından oluşturulan çok sayıda veri nedeniyle, Google bu verilerden, tüm kullanıcı tabanınızın cihazlar arası davranışını tahmin edebilir. ”

Cihazlar arası kullanıcı yolculuklarını ve ayrıca oturum açmış Google kullanıcılarına yeniden pazarlamayı bildirmek için Google Signals’i etkinleştirme gereklidir.

Paylaş
Önceki İçerikTwitter Lite Türkiye’de
Sonraki İçerikTwentify 2018 Sosyal Medya Trendleri Raporunu Yayınladı
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here