Google Analytics: Yönlendirme URL’si Değiştiğinde Arama Trafiğinin Nasıl Bulunacağını Gösterir


Google Analytics, önceden yönlendiren URL’yi değiştirdikten sonra Google Analytics’ten gelen trafiğinizi nasıl gösterir? Google, bir blog yayında bunu açıkladı.

Google Analytics, kullanıcılara Google Görseller Arama mühendisleri tarafından oluşturulan bir sonraki ay veya iki gün içinde yeni yönlendiren URL’ye girdiğinde ne beklemeleri gerektiğini bildiren kullanışlı bir doküman yayınlamıştır.

Google, Google Analytics’e yansıyan görüntülü arama için Kaynak raporunda “Google Görüntüler” ve Analytics’teki Kaynak / Ortam raporunda “Google Görüntüler / Organik” olarak görüntülenecek yeni bir “kaynak” satır öğesi olacağını söyledi. İşte nasıl görüneceğinin bir ekran görüntüsü:

Google, images.google.com hattının, daha önce olduğu gibi Yönlendirme raporunda gösterilmeye devam edeceğini söyledi. Ancak bu değişiklik olduğunda, Kaynak / Ortam altındaki “google / organik” satırı, Google Görsel arama trafiğini içermez. Bunun yerine, yalnızca “google images / organic” satırına bölünecek.

Google, bazı kullanıcıların “Google Görsellerinde” olarak yeniden sınıflandırılacağından “Google” dan geliyormuş gibi algılanan trafikte bir düşüş fark edebileceğini belirtti. “Ancak Google şunları ekledi:” Bazı durumlarda, siz daha önce organik olarak ‘yönlendirme’ yaptığınızda bazı trafiği yeniden sınıflandırdığımız için organik trafikte bir artış görüyoruz. Bu değişikliklerin tümü dengelenmeli ve toplam trafikte genel bir düşüş veya artış beklememelisiniz. ”

Özel filtreler ayarlarsanız bu değişiklik kullanıma sunulduğunda bu filtreleri yeniden sınıflandırmanız gerekebilir. Google, “Özel ayarlarınızda yeni Kaynak parametresini yakalamak için gereken güncellemeleri yapmak isteyecektir.”

 

Paylaş
Önceki İçerikGoogle Ads Yeni Özelliğini Duyurdu
Sonraki İçerikAmazon, 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı
Banu Öztürk
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here