Google AdWords Mobil Reklam Uzantıları Güncellemesi

Google’ın mobile verdiği önem herkes tarafından bilinen bir gerçek. Özellikle de artık web sitelerine gelen trafiğin neredeyse %50si mobilden gelirken ve google önümüzdeki yıllarda bu oranın %70-80 bandına çıkanacağını düşünürken mobile önem vermemesi komik olurdu.

Google’a göre kullanıcıların %65’lik bölümü acil bilgi ihtiyaçlarını gidermek için telefonlarını kullanıyorlar ancak telefonların küçük ekranları bu süreci zorlaştırıyor. Yeni güncellemeyle birlikte google paralı müşterilerine bu alanda bir kıyak geçiyor diyebiliriz(Zaten organik arama sonuçları kim ki). Bu güncellemeyle birlikte sitelinks dediğimiz site uzantıları mobilde kaydırılabilir hale geliyor.

 

Google bu güncellemeyle kullanıcıların site uzantılarıyla daha fazla etkileşime geçeceğini düşünüyor. Öyle ki Google’ın erken raporlarına göre bu oran şu an kullandığımız site uzantılarına oranla tam 2 kat fazla.

Merak edenler için de site uzantılarının eski hali aşağıdaki gibi(Güncelleme henüz bize gelmediği için hala bu şekilde):

Uzantılar artık daha belirgin

Normalde uzantılar ve arama bağlantıları reklamların altında gözüküyor. Böyle olduğunda kullanıcıyla etkileşim azalıyor ve kullanıcıya müthiş teklifler sunabileceğiniz bir alandan verim alamamış oluyorsunuz. Yeni güncellemeyle birlikte uzantılar reklamla aynı satırda görüntülenebilecek böylelikle reklamlarınızda uzantıların çıkma oranı da arttırılmış olacak. Çalışmalara göre de insanlar bu versiyonun daha bilgilendirici ve harekete geçirici olduğunu düşünüyor.

Güncelleme henüz yayına alınmış değil. İlerleyen günlerde yayına alınacak ve bizler de sonuçlarını ölçümleyerek sizlerle paylaşacağız.

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X