Facebook, Hikayeler’deki Etkinlikleri Sıraya Koymanızı İstiyor

Sosyal ağ, kullanıcıların Facebook olaylarını doğrudan Hikayeler’inde paylaşmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik ABD, Meksika ve Brezilya’da test edilmeye başlandı.

Plan, insanların ilgilendikleri etkinlikleri doğrudan Facebook Hikayeler’inden paylaşmalarını sağlamak. Ardından arkadaşları etkinlik sayfasına tıklayabilir ve katılmayı da isterlerse arkadaşlarına bildirebilirler.

Bu şekilde, etkinlik düzenleyicileri etkinliklerini arkadaşlarına gönderebilir ve katılmak isteyen diğer arkadaşlarla koordine edebilirler. Bu, bildiğiniz kişilerin konuk listesinde olup olmadığını söylemenin her zaman kolay olmadığı büyük halk etkinlikleri için özellikle yararlı olabilir.

Aynı zamanda kullanıcıları, yalnızca Haber Akışı yerine Hikayeler’le paylaşmaya yönlendirme Facebook’un en son hamlesi.

Hikayeler formatı, Instagram’da veya WhatsApp’ta olduğu gibi Facebook’ta popüler görünmeyebilir, ancak şirketin değişmesini umduğu şey tam olarak bu. Geçen yıl boyunca Facebook yöneticileri, yayınlara dış paylaşım için ayarlanan Hikayeler yoluyla paylaşım yaparak Hikayeler’in geleceği olduğunu açıkça belirtti.

Facebook, ana uygulamasında insanları diğer hizmetlerle aynı oranda Hikayeler’e çekmek için mücadele ediyor. 2 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook, geçtiğimiz Eylül ayından itibaren aylık sadece 300 milyon kullanıcı saydı. Sadece 1 milyar toplam kullanıcısı olan Instagram’da 400 milyon Hikaye’li kullanıcı var. Mark Zuckerberg, insanları Stories ile etkileşime sokmanın bazen zor olduğunu söyledi.

Zuckerberg, şirketin son kazanım çağrısında, “Facebook’u önce News Feed’den önce Stories’e geçirme çabası umduğum kadar yumuşak olmamıştı.”

Hikayeler’e etkinlik eklemek, bu hedefe doğru küçük bir adım gibi görünebilir, ancak birçok kişinin şu anda paylaşmak için Haber Kaynağı’nı kullanma şeklini taklit ediyor. Şirket daha fazla kullanıcının Hikayeler’le ilgilenmesini sağlamaya çalışıyor. Eğer başarılı olursa, Hikayeler ve diğer çekirdek Facebook özellikleri arasında daha fazla bağlantı görebiliriz.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X