2019 SEO Hedeflerinizde Size İlham Verecek Fikirler

Yeni hedefler ve çok fazla yansıma getiren yeni bir yıl. Peki, sizin yeni yıl SEO hedefleriniz neler?

Bir SEO topluluğu olarak kolektif hedeflerimizi paylaşarak birbirimizden çok şey öğrenebiliriz.

1. Uzun Kuyruk Takip

Stamats Communications  İçerik Direktörü Christoph Trappe: “Uzun kuyruktaki o tatlı noktayı bulmaya devam et. Hikayenizi paylaşabilmeniz, bulunabilmeniz ve sonuçları yönlendirebilmeniz çok harika. İlgili kitleye gitmek, ancak herkesin ödüllendirildiği bir yere gitmek değil. ‘’

 2. Yeni Teknolojinin SEO Üzerindeki Etkisine Öncelik Verin

2019’daki en büyük hedeflerinizden biri, geleceğimizi şekillendirecek yeni teknolojiler üzerine çalışmak olmalı.

Örneğin, AI, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik hakkında mümkün olduğunca çok bilgi edinmeye çalışın.

3. Trendler ve Algoritma Değişiklikleri ile Güncel Tutun

Trendleri anlama ve sitenizi en son Google algoritmalarıyla güncel tutmanın yeni fikirler oluşturmanız için harika fırsatlar sağlayacağını düşünüyoruz.

Endüstri neredeyse her dakika değişiyor, sadece trendlerin ne olduğunu bilmek yeterli değil. Sektörünüze nasıl adapte edebileceğinizi de düşünmeniz gerekiyor.

4. Monitör, Uyarlama ve İzleme Özellikli Parçacıklar

Jellyfish Online Marketing’in Kıdemli SEO Yöneticisi Michael Brown öne çıkan parçacıkları optimize etmenin önemini vurguluyor.

“2019’da sıfırlama! Arama  verilerini elde etmek gittikçe zorlaşıyor. Mobil ilk indeksleme ve ses destekli cihazların evrimi ile, sıralamaların eskisi kadar önemli olmadığı açık. 2019 için hedefiniz, mevcut ve gelecekteki özellikli snippet’leri izlemek, uyarlamak ve takip etmektir ”dedi.

“Optimizasyon için en iyi uygulamaları oluşturarak, gelecekteki fırsat alanlarına yönelik Google snippet testleriyle güncel kalıp oyunla öne geçmek. 2018, bilgilendirme sitelerine yönelik sorgu niyetini değiştirmeye odaklanan Google güncellemeleriyle doluydu diye ekledi.” Brown, Google’ın, insanlara SERP’ler için sürücü olacağını ve SEO için dikkatli olmaları gerektiğini söylemenin yoludur.

“Google Home gibi veri toplama cihazlarının yükselmesiyle birlikte, hızlı cevap kutu özellikli snippet’ler yoluyla doğrudan yanıtlama talebinde önemli bir artış olacak. SSS, Nasıl Yapılır ve Soru ve Cevap arama özelliklerine ilişkin konuşmalar gibi şeyler, Google’ın bir odağı olduğu fikrini destekliyor ve daha da büyüyecek ”dedi.

Hakkında Banu Öztürk

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Banu Öztürk, yazmaya, araştırmaya ve gezmeye meraklıdır. Mezun olur olmaz iş hayatına atılmıştır. İçerik üretmekten büyük keyif alır. İçerik Editörlüğü ve Sosyal Medya üzerine yoğunlaşmıştır. İçerik, onun için sadece sözcüklerden ibaret değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Zamanların En Çok Satan Wordpress Temaları

X