SEO Uzmanı

İnternet arama motorlarında web sitenizin görünürlüğünün daha fazla olması SEO Uzmanı olan kişiler tarafından yapılan müdahaleler ile gerçekleşir. Ziyaretçi sayılarının artırılması için Google gibi arama motorlarında ön sıralarda olmayı isteyen web site sahiplerinin işinin ehlibir uzman ile çalışmalarında fayda sağlar.

SEO’nun ana kaynağı SERP sonuçlarını bilmek ve bunların nasıl uygulanarak ne şekilde bir sonuca varılması gerektiği konusunda ki metotların doğru bir şekilde uygulanması sonucunda elde edilir.

SEO Uzmanı Nedir?

Arama motoru optimizasyonu olarak dilimizde kullanılan terimin İngilizce olarak kısaltılmış haline SEO bunu görev olarak uygulamaya tabi tutan kişilere de seo uzmanı denilir. Adındada anlaşılacağı üzere tüm dünya genelinde internet kullanıcılarının herhangi bir konuda arama motoruna yazdıkları ve aradıkları web sitelerinin görünürlüğünü artırmaya yarayan çalışmaların bütünüdür.

SEO Uzmanı Levent Demirbaş Neler Yapar?

Arama motorlarında görünürlük artırma çalışmalarında iyi bir sıralamada olmak istediğinizde bu işin uzmanı Levent Demirbaş size her aşamada profesyonel yaklaşımı ile destek olur. Websitenizin performansının artmasını ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsanız Levent Demirbaş ile iletişime geçerek başarılı bir SEO hizmeti alabilmeniz mümkündür. Profesyonel anlamda çalışmalar yapan bir uzmanda bulunması gereken tüm özellikleri Levent Demirbaş’da bulmanız mümkündür.

Öyle ki;

 • Pratik
 • Yenilikçi
 • Uzman
 • Gelişime açık özellikleri sayesinde işinizin gelişmesinde büyük bir rol oynayan web sitenizin tanılabilirliğini kısa bir süre içerisinde sağlar.

Doğru stratejiler ile büyüme hedefleri doğrultusunda kısa zamanda satışların artırılmasına destek olacak çalışmaları yapar. Web siteniz arama motorlarında en başta yer alarak avantajların kara dönüşmesine sebep olur.

SEO Uzmanı Özellikleri Nelerdir?

Arama motorlarında hedeflenen kitle bazında web sitenizin kelime bazlı olarak ön sıralara çıkmasını istiyorsanız deneyimli bir seo uzmanı ile çalışmanız gerekir. Bu konuda iyi biz uzmanda aranan özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

 • Sitenizin genel yapısına vakıf olmalı
 • Web sitenizdeki içeriklerin işinizi en iyi şekilde yansıtması için öneri ve fikirlerde bulunmalı
 • Arama motorlarında ön sıralara çıkabilmesi için işbirliği içinde gelişim önerileri üretmeli
 • Kullanılacak olan anahtar kelimeleri doğru seçmeli
 • Sektördeki yerinizi ve rakiplerinizi çok iyi analiz etmeli
 • SEO eğitimi almış olmalı
 • Dönemsel olarak SEO raporları hazırlayarak anlaşılabilir ifadeler ile çalışmalar hakkında bilgilendirme yapmalıdır.

Neden SEO Uzmanı ile Çalışmalısınız?

SEO işlemlerinin amacı sadece belli kelimeleri ön plana çıkararak web sitenizin üst sıralara taşınması değildir. Web sitenizi ziyaret edecek olanların gerçek müşteri potansiyeli olmasıdır. Nitelikli kullanıcıların web sitesini gelip ziyaret etmesi satış ve pazarlama faaliyetlerin de istediğiniz hedeflere ulaşmanızı sağlar.

Doğru bir uzman ile çalışmak web sitenizin gelişip büyümesi ve nihai tüketiciler tarafından bilinirliğinin sağlanması demektir. Bu da işlerinizin büyümesine ve karlılık oranınızın artmasına sebep olur.

SEO Uzmanı Çalışma Ücretleri

Yapılacak olan her çalışma gibi SEO çalışmalarının da belirli ücretleri vardır. Bu ücretler belirlenirken çalışma süresi ve web sitesinin bilinirlik oranı, marka değeri, sabit çalışma saatleri gibi her türlü kriter ücretlendirmenin değişmesine sebep verir.

İyi bir uzman tarafından yapılan SEO çalışmalarının web sitesine ve satışlara kazandırdıkları düşünüldüğünde makul ücretler ile bu çalışmaların yapıldığı görülür.

Sık Sorulan Sorular

SEO Uzmanından Faydalanılmalı Mı?

Web sitenizin arama motorları üzerinde tıklanarak doğru tüketici kanallarına ulaşabilmesi açısından ve marka bilinirliğinin sağlanması açısından SEO uzmanından faydalanmak çokönemlidir. Doğru yapılan her iş mutlaka başarılı sonuçlar doğurur.

Seo Uzmanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Arama motoru optimizasyonu ile ilgili bir uzmandan destek almak istediğinizde kesinlikle firmanızı çok iyi anlamalı ve daha önceki referanslarının kuvvetli olması gereklidir. Doğru kelimeler ile web sitenizin doğru tüketici tarafından takip edilirliğini sağlamalıdır. Kullanıcı beklentilerini çok iyi bir şekilde analiz etmelidir. Her daim ulaşılabilir olmalıdır. Raporlama konusunda bilgi besleme olarak yeterince aktif çalışmalıdır.

SEO Hizmetleri İşe Yarıyor Mu?

Başarılı bir şekilde yapılan ve doğru hedef kitlelere ulaşılarak yapılan iyi bir SEO hizmeti kesinlikle işe yarayacak ve satışlarınızın artmasına destek olacaktır.

Sonuç

İnternet üzerinde SERP ile ilgili tam bir donanıma sahip olan biz SEO uzmanı ile çalışmak websitenizin dünya genelinde tıklanmasına ve satışlarınızın artmasına, markanızın dünya çapında bilinmesine destek olur. Yalnız unutulmaması gereken en büyük konu SEO çalışmalarında sabırlı olmak çok önemlidir. Sürekli aktif olarak devam etmek çalışmaların sürekliliğini sağlamak önemlidir.

Hakkında Emre Tonguç

SeoSozluk.com'un kurucularından Emre, işletmelere SEO, AdWords, PPC ve E-Ticaret konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. İçinde arama motoru geçen her konu onun için tam bir tutkudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir