İnstagram’a Yeni Güvenlik Ayarı

Instagram’ın popülerliği ve kullanımı arttıkça, güvenlik biraz daha önem kazandı. Instagram‘a getirilen çift yönlü doğrulama özelliği ile kullanıcıların hesap güvenliği sağlanmış olacak.

Bu sayede SIM kartınızı kaybettiğinizde ya da birisinin eline geçtiğinde hesabınızın kötüye kullanımı önlenmiş olunacak.

instagram-guvenlik

İki faktörlü kimlik doğrulamasını kullananlar, hesaplarına girerken iki güvenlik adımını geçmesi gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra ikinci adım olarak telefonuna bir doğrulama mesajı geliyor. O mesajda ki doğrulama kodu girildiğinde hesap açılmış oluyor.

Yeni güncelleme ile ikinci adım daha az zahmetli hale dönüştü.  Mesaj beklemenize gerek kalmadan iki faktörlü kimlik doğrulamaya tıkladığınızda, ‘kimlik doğrulaması’ adı altında  bir madde bulacaksınız. Bu maddeye tıkladığınızda telefonunuzda bu kodu sağlayacak bir uygulama varsa kodu oradan alacak. Eğer yoksa indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Gereken doğrulama kodu, indirdiğiniz  uygulamadan sağlanacak.

1 YORUM

  1. İki aşamalı doğrulama çok işe yarar bir şey ama bazen çok yorucu olabiliyor. Onun yerine zor bir şifre koymak daha mantıklı geliyor bana. Ama güzel bir sistem.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here